Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca. Ten dzień rozpoczął się mszą świętą o godzinie 8 w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w budynku przedszkola. Dzieci w części artystyczniej w wierszykach i piosenkach pożegnały przedszkole i powitały rozpoczynające się wakacje. Pani Dyrektor przedstawiła sprawozdanie z działalności placówki w bieżącym roku szkolnym i wręczyła podziękowania rodzicom angażującym się w działalność przedszkola. Na zakończenie uroczystości przypomniła dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku.

BEZPIECZNYCH,  RADOSNYCH

  I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!!!

 

 

 

 

 

 

 

,,Pierwsze spotkania z przyrodą"

Dnia 19.06.2017 roku odbyło się podsumowanie III edycji konkursu ,, Pierwsze spotkania z przyrodą" , organizatorem którego był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim. Konkurs skierowany był do dzieci 5 i 6 letnich i miał na celu rozwijanie zainteresowań przyrodą i środowiskiem. Tego dnia gościliśmy pracowników parku, którzy podsumowali konkurs, wręczyli nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz za wyróżnienia. Spośród ponad dwudziestu prac wyłoniono zwycięzców:

I Maja Woźniak

II Wiktoria Olisiejuk

III Aniela Juszkiewicz

Na zakończenie spotkania Panie przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w lesie i nad wodą oraz zachęciły do udziału w IV edycji  konkursu w następnym roku.

 

Wycieczka do Warszawy

6 czerwca dzieci 6 i 5 -letnie wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedziły Stadion Narodowy, w którym miały możliwość zobaczenia najważniejszych obiektów stadionu. Następnie w restauracji Rozdroże po dwudaniowym obiedzie nabrały sił do dalszego zwiedzania. Odwiedziły najmniejszą na świecie fabrykę słodyczy ,,Cukier-Lukier", w której są ręcznie produkowane cukierki, karmelki oraz lizaki. Każde dziecko miało możliwość własnoręcznego wykonanie lizaka. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na taras widokowy lotniska Okęcie i obserwowanie lądujących i startujących samolotów. Wycieczka dostarczyła dzeciom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

 

 

III OLIMPIADA SPORTOWA

1 czerwca na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Konstantynowie odbyła się III Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa, w której wzięły udział dzieci z Przedszkola w Konstantynowie i Leśniej Podlaskiej oraz zaproszeni goście. Otwarcie Olimpiady miało uroczysty charakter. Przedstawiciele przedszkolaków przy dźwiękach fanfar wniosły flagę olimpijską wprowadzając uczestników Olimpiady na halę sportową. Dyrektor Przedszkola dokonała uroczystego otwarcia zawodów sportowych zapalając znicz olimpijski. Przedszkolaki pod okiem wychowawców i rodziców wzięły udział w bardzo wielu konkurencjach i zabawach. Przygotowany dla wszystkich uczestników poczęstunek uprzyjemnił wspólnie spędzony czas. Olimpiadę zakończyła Dyrektor Przedszkola w Konstantynowie wreczając wszystkim przedszkolakom medale, wychowawcom i organizatorom dyplomy.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty to szczególny dzień dla dziecka, w którym oboje rodziców przybywa do Przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych rodziców. Wszystkie grupy przedszkolaków w swoich salach  zaprezentowały część artystyczną rodzicom, wręczyły upominki i spędziły miło czas przy wspólnym poczęstunku. Dzień ten był pełen wzruszeń, radości, a przede wszystkim dłuższą chwilą wspólnie spędzonego czasu.

 

 

 

"Coś z niczego" czyli recyklingowe wytwory i nietypowe instrumenty muzyczne

   W ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" rodzice wraz z dziećmi z grupy Maluszków wykonali bardzo pomysłowe prace przestrzenne z zużytych butelek, kubków, folii, pudełek itp. Dzięki temu powstała ciekawa wystawa wytworów recyklingowych w korytarzu przedszkola.

W ramach realizacji programu Maluszki, oprócz zagadnień związanych z recyklingiem, zapoznane zostały z zagadnieniami takimi jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci, zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia.  Przedszkole otrzymało Certyfikat potwierdzający Tytuł "Kubusiowych Przyjaciół Natury". 

   Inne dzieła wykonane również z zużytych surowców wtórnych to nietypowe instrumenty muzyczne stworzone przez rodziców i dzieci uczęszczajace na popołudniowe zajęcia muzyczno- rytmiczne prowadzone przez Panią Barbarę Suprunowicz. Instrumenty wykorzystywane są do zabaw muzycznych, rytmicznych, tanecznych oraz tworzą wystawę w holu przedszkola.

 

 

 

Wizyta w Straży Pożarnej

8 maja dzieci 6 i 5 - letnie wzięły udział w spotkaniu ze strażakiem, podczas którego zwiedziły budynek Straży Pożarnej w Konstantynowie. Pan strażak zapoznał przedszkolaków ze swoim zawodem, pokazał wozy strażackie i ich wyposażenie oraz pomieszczenie z umundurowaniem strażaków. Po raz pierwszy dzieci miały możliwość poznania historii patrona strażaków - św Floriana oraz obejrzenia patrona na budynku straży. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana strażaka, oglądały sprzęty strażackie i odpowiedały na pytania. Na zakończenie podziękowały za wizytę i wręczyły kwiaty.