Spotkanie Wigilijne

       Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo radośnie. W dzień przedszkolnej Wigilii- 22.12.2017r. gościliśmy w naszych progach Pana Wójta Romualda Murawskiego, Panią Basię Suprunowicz oraz przedstawicieli Rady Rodziców. O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci 4-5-letnie z grup: II i III pod kierunkiem Pań: Agaty Woźniak i Małgorzaty Chwedczuk. Aktorzy: Aniołki, Gwiazdeczki, Pasterze, Królowie, Józef, Maryja, przygotowane dekoracje, śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu Pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego i złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Pan Wójt również złożył najlepsze życzenia dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom oraz rodzicom. Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Rodzice rozdali gwiazdkowe prezenty do każdej z sal- nowe, kolorowe i piękne zabawki. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje podkreśliły rangę tego dnia. 

 

 

 

Boże Narodzenie 2017

Planetarium

     7 grudnia dzieci z grup IV- VI wzięły udział w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się jak powstaje wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. 

Mikołajki

"Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci."

Dnia 6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnicę, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno nas odwiedzi.

 

 

 

 

 

Wróżby i zabawy andrzejkowe

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. W dniach: 23 i 30 listopada zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losów z zawodami itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

      Dnia 24 listopada nasze przedszkole opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, słuchały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Przygotowano wiele atrakcji takich jak: zabawy ruchowe i  plastyczne, zgadywanki, zabawy z chustą animacyjną, misiowe tańce. Dużą atrakcją była fotobudka misia, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. 

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 10.11.2017 w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Niepodległości.

Z tej okazji odwiedzili nas niezwykli goście. W grupach I-III gościliśmy żołnierzy: Tomasza Niewęgłowskiego z Jednoski Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Radosława Furmańczyka, Mirosława Iwaniuka  i Norberta Udowolskiego- z Jednostki Wojskowej w Roskoszy. W grupach IV-VI gościliśmy przedstawicieli zespołu "Pogodna Jesień": Danutę Wereszko, Anastazję Przybysławską, Teresę Warowną, Feliksę Kostusik, Bożenę Rogoźnicką oraz Zdzisława Marczuka.

     Spotkania rozpoczęto od wspólnego uroczystego odśpiewania Hymnu Narodowego oraz krótkich części artystycznych. Żołnierze opowiedzieli przedszkolakom o swojej służbie oraz zaprezentowali mundur i wyposażenie żołnierza. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Przedszkolaki miały okazję zadać pytania i przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy. Na koniec spotkania otrzymały kolorowanki oraz małe żołnierzyki do zabawy. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom laurki i kwiaty w barwach biało- czerwonych. Zespół "Pogodna Jesień", po obejrzeniu występu dzieci 5-letnich z grupy IV, zaprezentował pieśni patriotyczne. Dzieci z radością i zainteresowaniem wysłuchały koncertu. Celem powyższych spotkań było kształtowanie postawy patriotycznej i większej świadomości narodowej.