DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole bierze udział w programie zdrowotnym "Akademia Aguafresh", który ma na celu zachęcić najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej. 30 września o godz. 12.00 odbyło się niesamowite wydarzenie, a mianowicie wzięliśmy udział w ustanowieniu Rekordu Guinessa w największej ilości dzieci myjacych jednoczesnie zabki. Wszystkie dzieci zebrały się w swoich łazienkach i z wielkim zaangażowaniem szczotkowały zęby.

 

 

 

Wizyta Policjantów w Przedszkolu

Dnia 25 września 2014r odbyły się zajęcia pt. "Bezpieczna droga do przedszkola", w których uczestniczyli panowie policjanci. Celem spotkania z funkcjonariuszami policji było poznanie ich pracy, wzbudzanie zaufania do policji, utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego i uświadomienie niebezpieczeństwa zwiazanego z poruszaniem się po drodze. Podczas zajęć dzieci rozmawiały z policjantami, brały udział w zabawie ruchowej, śpiewały piosenki i recytowały wiersze zwiazane z bezpieczeństwem na drodze, ogladały radiowóz policyjny. Przedszkolaki otrzymały odblaskowe breloczki i słodki upominek.Na koniec dzieci pięknie podziękowały panom policjantom i wręczyły laurkę.  

 

 

 

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oraz akcja "Sprzątamy świat".

Dnia 19.09.2014r. w naszym przedszkolu odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, którego celem była integracja wszystkich grup przedszkolnych, kształtowanie przynależności do „rodziny przedszkolnej” i wytwarzanie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie.

Wszystkie oddziały zebrały się na przedszkolnym tarasie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkie dzieci i składając życzenia z okazji ich święta.

Dzieci otrzymały medale w kształcie kwiatków. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” każda grupa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę lub wiersz. Następnie był czas na tańce i zabawę przy muzyce, a także zabawy z chustą animacyjną. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki dla każdego.

Po wspólnych zabawach przyszedł moment na akcję „Sprzątania świata”, podczas której dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na śmieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały teren przedszkolny i osiedle bloków mieszkaniowych. Celem akcji było uwrażliwianie na piękno przyrody i wzbudzanie odpowiedzialności za otoczenie. 

 

 

 

Internetowy Teatr

12 września 2014 r. dzieci miały możliwość obejrzeć spektakl pt. "Krawiec Niteczka" ze Ślaskiego Teatru Lalki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Minęły dwa miesiące beztroskich wakacji. Pożegnaliśmy wakacyjne przygody. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Niektóre dzieci z uśmiechem wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola. 

Pani dyrektor Monika Jankiewicz z radością powitała wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkola. Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.