Kalendarium V-VI 2019

04.06.2019r. wtorek 9.00-13.00

WYJAZD DO ROSKOSZY

Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP

5.06.2019r. środa – warsztaty kulinarne( grupa I i III)

KINO W SZKOLE

05.06.2019r. ( organizator P. Teresa Bogusz ) cena 8 zł – dzieci z grup IV-VI

WYCIECZKA DO TROJANOWA

( Park Edukacji i Rozrywki - Farma Iluzji)

10.06.2019r. – dzieci 5-6 letnie o/szkoła

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLONEGO 2018/2019

19/21.06.2019r. ( środa lub piątek)*

Msza Św. godz.8.00 w Kościele Parafialnym

Uroczystość pożegnania dzieci 6- letnich w Przedszkolu przy ul. Nowej 2 ,

dzieci 3-5 letnie uczęszcząjące do Przedszkola przy ul. St. Platera 7

przychodzą do przedszkola zgodnie z godzinami pracy oddziałów

24-28 .06.2019r.

Zakończenie zajęć – realizacji zagadnień programowych na dany rok szkolny

– ostatni tydzień utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności

DYŻUR WAKACYJNY

01.07.2019r. -  26.07.2019r.

Zapisy na dyżur – Karty zgłoszeń

należy składać w terminie od 15.05.2019r. – 31.05. 2019r.

do Dyrektora Przedszkola za pośrednictwem wychowawców poszczególnych grup.

Kino w przedszkolu

W dniach 07 i 08 maja 2019r. z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano kino dla dzieci. Dzieci najmłodsze wzięły udział w seansie wspólnie ze swoimi rodzicami, natomiast dzieci starsze- samodzielnie. Dzieci poczuły atmosferę prawdziwego kina, a nawet jadły popcorn oglądając bajki. Były to dla nich z pewnością mile spędzone chwile w gronie kolegów, koleżanek oraz bohaterów bajek z ekranu.

Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas"

W kwietniu 2019r. w grupach 5- i 6-latków realizowany był program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas" ukierunkowany na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów i kształtowania prozdrowotnych postaw wobec zdrowia swojego i innych.

W ramach realizacji zagadnień z programu dzieci posiadły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, wykonywały plakat "Co dymi?" oraz pracę plastyczna „Czyste powietrze wokół nas”, projektowały znaczek "Nie pal przy mnie", słuchały piosenki w o bohaterze programu oraz kolorowały obrazki Dinka. Dowiedziały się  jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w powyższych zajęciach.

Podsumowanie programu odbyło się w każdej grupie realizującej program i było przypomnieniem i utrwaleniem zdobytych wiadomości. Do tego celu nauczyciele wykorzystali zagadki, zabawy ruchowe, zabawy dydaktyczne.

Dzień Ziemi

W dniu 26 kwietnia w przedszkolu odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Ziemi, którą przygotowała Pani Małgorzata Kowaluk. Dzieci wysłuchały opowiadania o planecie Ziemia i zapoznały się z niebezpieczeństwami grożącymi środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.Przedszkolaki z grupy Stokrotki recytowały wiersze dotyczące ekologii. Omówiona została segregacja śmieci i dzieci wspólnie z nauczycielem posegregowały śmieci z utworzonego wysypiska.

Podsumowano również konkurs plastyczny "Ziemia - mój dom", w którym nagrodzono Marysię Maziejuk, Klaudię Woźniak, Tymona Niewęgłowskiego i Bartosza Szpurę.

Dzień Książki

24  kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Książki. Odwiedziła nas Pani Beata Łyczewska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, która przeczytała dzieciom książkę o wizycie Basi w  bibliotece oraz przygotowała dzieciom wiele zagadek, zabaw oraz nagród. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki, które umieściliśmy w Przedszkolnym Kąciku Książki. Rodzice wspólnie z dziećmi przez kilka dni zatrzymywali się na chwilkę, aby wspólnie przeczytać fragment wybranej książki. Na zakończenie obchodów Dnia Książki każdy z nas samodzielnie wykonał zakładkę.

Podsumowaliśmy również akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Na przedszkolnej wystawce zostały umieszczone zdjęcia osób, które w ramach tej akcji czytały dzieciom książki. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie!

Życzenia Wielkanocne 2019

Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej"

Dnia 28.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się międzygminny konkurs recytatorski o tematyce wiosennej. W konkursie wzięło udział 8 uczestników z Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie oraz z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej. Wszyscy wykazali się odwagą i umiejętnościami recytatorskimi. Dodatkowo piękne wiosenne stroje uświetniły występy przedszkolaków. W skład jury weszły: Pani Monika Jankiewicz- Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie , Pani Beata Łyczewska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie oraz Pani Andżelika Ołtuszyk- organizator konkursu.

Wyniki konkursu:

Kategoria dzieci 3-4-letnich:

I miejsce- Julia Wedziuk z naszego przedszkola

II miejsce- Aleksandra Stępnik z naszego przedszkola

III miejsce- Karol Czyrak z przedszkola w Leśnej Podlaskiej

Kategoria dzieci 5-6-letnich:

I miejsce- Amelia Wojciechowska z przedszkola  w Leśnej Podlaskiej

II miejsce- Patrycja Kiełkowicz z naszego przedszkola

III miejsce- Lena Żuk z naszego przedszkola

Wyróżnienia:

Kamila Kondraciuk z naszego przedszkola

Iga Pietruczuk z przedszkola  w Leśnej Podlaskiej