Święto Odzyskania Niepodległości

     11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe- Święto Niepodległości. Bardzo uroczyście obchodziliśmy w tym roku to ważne dla nas święto. 

8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11:11 w naszym przedszkolu zabrzmiał nasz Hymn Państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany przez dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola.

13 listopada zaprezentowano część artystyczną, której celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Część artystyczną pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kowaluk i Pani Andżeliki Ołtuszyk przygotowały dzieci 6-letnie z oddziału V, dzieci 5-letnie z oddziału IV oraz uczniowie szkoły podstawowej działający w wolontariacie szkolnym. Przedszkolaki oraz uczniowie w galowych strojach i z elementami barw narodowych w piosenkach i wierszach pięknie oddały szacunek dla ojczystego kraju i hołd żołnierzom, którzy walczyli o wolność Polski. To była piękna lekcja patriotyzmu.

 

 

 

 

 

 

Udział w Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”, wizyta na Poczcie.

      Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dzieci z grupy IV „Stokrotki” postanowiły napisać list do Kacpra, który nie może spędzać czasu na wspólnej zabawie z dziećmi w przedszkolu. Po napisaniu listu, wykonaniu kartki dzieci z Panią Andżeliką Ołtuszyk wybrały się na pocztę, zakupiły znaczek i wysłały dobre słowo do Kacperka oraz jego rodziców. Jesteśmy pewni, że list przedszkolaków doda Kacperkowi siły do walki z chorobą a jego rodzicom otuchy. Będąc na poczcie dzieci przyjrzały się również pracy urzędników pocztowych oraz poznały zakres usług wykonywanych na poczcie.

 

Teatr Baniek

       5 listopada dzieci wzięły udział w warsztatach bańkowych. Poznały magiczny świat bańki mydlanej i podstawy trików iluzji bańki. Każde dziecko miało możliwość znaleźć się w wielkim tunelu bańkowym i obejrzeć sztuczki z bańkami. Pokaz odbywał się przy muzyce co było dodatkową atrakcją. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane Teatrem baniek i aktywnie brały udział w pokazie. 

 

 

Przedstawienie uczniów pt. "Leśna szkoła"

         31 października gościliśmy w naszych salach przedszkolnych uczniów klasy II szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Bożeny Struk przedstawili inscenizację pt. "Leśna szkoła". Przedstawienie przypomniało przedszkolakom jak ważną rzeczą jest noszenie odblasków i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto dzieci utrwaliły oznaczenia niektórych znaków drogowych oraz strony, którymi należy poruszać się po drodze. To była doskonała lekcja na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Wycieczka na cmentarz

         30 października przedszkolaki wzięły udział w wycieczce na nasz parafialny cmentarz, której celem było uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na grobie upamiętniającym Żołnierzy poległych w czasie wojny. Przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie pospacerować alejkami cmentarza.

 

  

 

Pasowanie na Przedszkolaka

       Dnia 29 października odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Pasowane były dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki i wierszyki. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Monika Jankiewicz dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz książkę.

 

 

 

Wycieczka Pięciolatków do Janowa Podlaskiego

      23 października dzieci z grupy IV „Stokrotki” udały się na wycieczkę do siedziby Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” w Janowie Podlaskim. Dzięki opowieściom  Pani Magdaleny Żychowskiej oraz wspaniałej ekspozycji dzieci mogły przenieść się w świat zwierząt zarówno tych znajdujących się na naszym terenie jak i w odległych częściach Polski.  Wycieczka była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrody. Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Jówko za pomoc w organizacji wyjazdu!