Święto ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto- 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dzieci z grupy VI pod kierunkiem Pani Grażyny Fila przygotowały część artystyczną, podczas której recytowały wiersze opowiadające o historii Polski, symbolach narodowych i wielkich Polakach. Dzieci zaprezentowały także pieśni patriotyczne takie jak "O mój rozmarynie", "Maszerują strzelcy", "Jestem Polką i Polakiem". Na koniec zatańczyły "Krakowiaka".
Młodszych przedszkolaków odwiedziła tego dnia pani bibliotekarka Beata Łyczewska, która włączyła się w obchody tak ważnego dla Polski święta. Dzieci wysłuchały utworów patriotycznych i obejrzały prezentację multimedialną o symbolach narodowych. Nasze przedszkole wzięło również udział w akcji "Rekord dla Niepodległej"- o godzinie 11.11 wszyscy dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo ważnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci „Małych Polaków”.