Artykuły

Bal Karnawałowy

     Bal karnawałowy odbył się 06.02.2019r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Konstantynowie. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Na balu w bajkowej scenerii pojawiły się księżniczki, wróżki, biedronki, motylki, super bohaterowie, policjanci, strażacy, a także postacie z ulubionych bajek takich jak Czerwony Kapturek, Syrenka, Pszczółka Maja czy Myszka Mini. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Zabawę prowadziła pani Andżelika Ołtuszyk. Na koniec odwiedziła nas Pani Beatka z Gminnej Biblioteki Publicznej, która przypomniała nam bajkę o Kopciuszku. Niespodzianką były balony i paczuszki ze słodyczami, które dzieci zabrały do domów. 

 

 

 

Baśń o dwunastu miesiącach- inscenizacja uczniów szkoły podstawowej

      Dnia 31 stycznia zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia inscenizacji pt. "Baśń o dwunastu miesiącach" w wykonaniu uczniów klasy II szkoły podstawowej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Marzenny Sawczuk.  Była to niezwykła opowieść o złej macosze, niewdzięcznej córce i dobrotliwej pasierbicy. Macocha z córką wysłały sierotkę na mróz, by już nigdy nie wróciła. Tymczasem dziewczynka poznaje nieoczekiwanych pomocników – dwunastu braci. To pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara. Uczniowie wcieleni w role miesięcy przypomnieli przedszkolakom co nam niesie każdy miesiąc. 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w dniach 18-22.01.2019 nasze przedszkole gościło Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
 
 
 
 
 
 
 

Koncert wolontariuszy

     Dnia 25 stycznia 2019 przedszkolaki z oddziałów szkolnych obejrzały i wysłuchały koncertu wolontariuszy ze  szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej, którzy wystąpili pod opieką Pani Teresy Bogusz-Filipiuk. Dzieci odwdzięczyły się za piękny występ śpiewając piosenkę z dziecięcego repertuaru.

 

 

Konkurs wokalny

       Dnia 04.01.2019r. odbyła się VII edycja konkursu przedszkolnego"Najpiękniejsza kolęda i pastorałka". Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały piękne stroje o charakterze zimowym lub Bożonarodzeniowym. Młodsze grupy przedszkolne reprezentowały: Zofia Stępnik, Natalia Olichwiruk, Nikola Tymicka, Amelia Orluk, Aleksandra Stępnik, Lila Stefaniuk, Zuzanna Chomiuk, Zuzanna Kopczyńska. Starsze grupy przedszkolne reprezentowali: Marcel Laszuk, Maria Maziejuk, Klaudia Woźniak, Anna Wałach, Lena Żuk, Ewelina Strojek. Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi i pięknych prezentacji. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.