Artykuły

REKRUTACJA 2018

Dzień Babci i Dziadka

        W dniach 22-23.01.2018r.- zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery byli niezwykli goście i obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Z okazji ich święta każda grupa pod kierunkiem swoich pań nauczycielek przygotowała miłe niespodzianki - występy artystyczne, w których przedszkolaki pokazały swoje umiejętności muzyczne, taneczne i recytatorskie oraz upominki w postaci laurek i koszyczków z kwiatkami. W wierszach i piosenkach dzieci składały dziadkom najlepsze życzenia oraz wyrażały swoja miłość do nich. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każda wnusia, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, porozmawiać czy pokazać ulubione zabawki. 

       

 

 

 

 

Udział w prezentacjach "Za kolędę dziękujemy"

   Dnia 14 stycznia 2018r. dzieci z naszego przedszkola z grup II i III pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Chwedczuk Agaty Woźniak wystąpiły podczas XXV prezentacji "Za kolędę dziękujemy", które organizowane były XIX raz na poziomie powiatowym i VI raz na poziomie wojewódzkim. Mali kolędnicy zaprezentowali się w Jasełkach. W dalszej części uroczystości wystąpiła dziewczynka z grupy IV Lena Żuk pod kierunkiem Pani Ireny Mertowskiej prezentując pastorałkę "Aniołek najładniejszy". 

  

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2018

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W dniu 18.01.2018r. w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. Bawiliśmy się na sali gimnastyczej w budynku szkoły podstawowej. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek: wróżki, królewny, piraci, policjanci, strażacy ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu spotkali się na sali. Bal rozpoczęły Panie: Edyta Paszkowska i Alicja Woźniak, które na początek poprowadziły kilka integracyjnych zabaw i tańców. Następnie pojawiła się Pani wodzirej, która w przebraniu trolla prowadziła zabawę dla dzieci i rodziców. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy odbył się poczęstunek zorganizowany przez Rodziców.

 

 

Konkurs kolęd i pastorałek

      Dnia 11 stycznie 2018 odbyła się VI edycja konkursu „Najpiękniejsza kolęda i pastorałka” organizowanego przez Panią Irenę Mertowską. Celem konkursu było: propagowanie kultury muzycznej, upowszechnianie kolęd i pastorałek, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, rozwijanie talentów estradowych. Każdy uczestnik konkursu nagrodzony został dyplomem oraz słodkim upominkiem. Laureaci otrzymali dodatkową nagrodę- świecącego aniołka.

Komisja konkursowa w składzie: Monika Jankiewicz, Małgorzata Kolenda, Bożena Sijko, wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Lena Żuk (5 lat), II miejsce – Aleksandra Władzimiruk (6 lat), III miejsce – Hanna Marczuk (6 lat). Wyróżnienie: Ewelina Strojek (5 lat), Patrycja Kiełkowicz (4 lata).