Artykuły

Mikołajki

"Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci."

Dnia 6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnicę, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno nas odwiedzi.

 

 

 

 

 

Wróżby i zabawy andrzejkowe

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. W dniach: 23 i 30 listopada zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losów z zawodami itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. 

 

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 10.11.2017 w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Niepodległości.

Z tej okazji odwiedzili nas niezwykli goście. W grupach I-III gościliśmy żołnierzy: Tomasza Niewęgłowskiego z Jednoski Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Radosława Furmańczyka, Mirosława Iwaniuka  i Norberta Udowolskiego- z Jednostki Wojskowej w Roskoszy. W grupach IV-VI gościliśmy przedstawicieli zespołu "Pogodna Jesień": Danutę Wereszko, Anastazję Przybysławską, Teresę Warowną, Feliksę Kostusik, Bożenę Rogoźnicką oraz Zdzisława Marczuka.

     Spotkania rozpoczęto od wspólnego uroczystego odśpiewania Hymnu Narodowego oraz krótkich części artystycznych. Żołnierze opowiedzieli przedszkolakom o swojej służbie oraz zaprezentowali mundur i wyposażenie żołnierza. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Przedszkolaki miały okazję zadać pytania i przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy. Na koniec spotkania otrzymały kolorowanki oraz małe żołnierzyki do zabawy. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom laurki i kwiaty w barwach biało- czerwonych. Zespół "Pogodna Jesień", po obejrzeniu występu dzieci 5-letnich z grupy IV, zaprezentował pieśni patriotyczne. Dzieci z radością i zainteresowaniem wysłuchały koncertu. Celem powyższych spotkań było kształtowanie postawy patriotycznej i większej świadomości narodowej.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

      Dnia 24 listopada nasze przedszkole opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, słuchały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Przygotowano wiele atrakcji takich jak: zabawy ruchowe i  plastyczne, zgadywanki, zabawy z chustą animacyjną, misiowe tańce. Dużą atrakcją była fotobudka misia, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. 

 

 

 

Konkurs "Najpiękniejszy Różaniec"

     

  W dniu 26 października 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Najpiękniejszy Różaniec” zorganizowany przez Panią Bożenę Sijko – katechetę przedszkola.

Do udziału w konkursie przystąpiły dzieci 3-6 letnie z Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie. Łącznie wpłynęły 32 prace. Komisja Konkursowa w składzie :

  • Proboszcz Parafii Konstantynów Ks. Waldemar Tkaczuk
  • Dyrektor Przedszkola Pani Monika Jankiewicz
  • Pani Małgorzata Kowaluk

dokonała oceny wszystkich prac wyłaniając najciekawsze

I miejsce otrzymał Kacper Laszuk 6-latek – Gr .VI

II miejsce otrzymała Zosia Panasiuk 4-latek – Gr.II

III miejsce otrzymała Lena Ziomkowska 6-latek – Gr. VI

Wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody w formie książek oraz dyplom. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie w Kościele Parafialnym w Konstantynowie. Ekspozycja potrwa do końca listopada 2017r. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz zachęcamy do obejrzenia prac.