Artykuły

Dzień Książki

       Światowy Dzień Książki obchodzony 23 kwietnia to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO święto, mające na celu promocję czytelnictwa. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowano małą uroczystość. Gościliśmy tego dnia Panią Beatę Łyczewską- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie, która obdarowała dzieci kolorowymi zakładkami do książek. Pani Małgorzata Kolenda przygotowała dla dzieci kilka niespodzianek m.in. zagadki literackie oraz prezentację multimedialną pt. "Bohaterowie wierszy, bajek i baśni dla dzieci". Okazało się, że nasze przedszkolaki doskonale znają bohaterów i treści utworów dla dzieci, uwielbiają oglądać książki, słuchać bajek i wiedzą jak należy o nie dbać.

 

 

 

Dzień Ziemi 2018

"Chociaż raczki małe mamy,

ale o przyrodę dbamy..."

      Z takim przesłaniem odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Ziemi, który obchodziliśmy dnia 20.04.2018r. W uroczystości wzięły udział wszystkie oddziały przedszkolne. Celem obchodów Dnia Ziemi było głównie kształtowanie postaw proekologicznych- zachęcanie dzieci do dbania o Ziemię na co dzień oraz rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi,

      W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono lub niebiesko, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i piękna. Dzieci z grup: II i III pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Chwedczuk i Agaty Woźniak wystawiły przedstawienie "Ratujemy świat", które z dużą ciekawością oglądały pozostałe przedszkolaki. Ekologiczna wróżka zaczarowała rączki brudasków i nauczyła segregować śmieci aby nasz świat był czysty i przyjemnie żyło się w nim wszystkim ludziom i zwierzętom. Kolejnym punktem obchodów "Dnia Ziemi" było oglądanie bajki ekologicznej pt. "Czysto, ładnie i bez śmieci. Rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci". Na koniec wszystkie dzieci wyszły przed przedszkole gdzie odbyło się sadzenie drzewek. 

 

 

 

 

Witamy Wiosnę !!!

       W środę 21 marca „pożegnaliśmy zimę – powitaliśmy wiosnę”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków, ról, przygotowanie strojów, tworzenie dekoracji wiosennych i robienie Marzanny. Dzieci 5-6- letnie pod kierunkiem Pani Edyty Paszkowskiej przygotowały przedstawienie teatralne. Wcieliły się w role wróżek, zwierzątek, ptaków i powitały nową porę roku. Młodsze przedszkolaki wzięły udział w "Koncercie wiosennym". Na koniec spotkań z uśmiechami na twarzach i kolorowymi akcentami wiosennymi odbyły się wspólne tańce i zabawy przy muzyce. Teraz czekamy na cieplejsze wiosenne dni ...

  

  

  

  

  

  

  

  

"Najpiękniejsza palma wielkanocna"- konkurs

         W dniu 22 marca 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie  przedszkolnego konkursu "Najpiękniejsza palma wielkanocna" organizowanego przez Panią Bożenę Sijko. Na konkurs wpłynęło 25 palm wielkanocnych, które zachwycały swą wyjątkowością, kreatywnością oraz pomysłowością jakimi wykazały się dzieci oraz ich rodzice. Wśród uczestników wyłoniono troje laureatów oraz osiem wyróżnień. 

I miejsce - Lucy Szwader 

II miejsce - Maja Zasiuk

III miejsce - Klaudia Woźniak

Wyróżnienia: Hanna Bartoszuk, Hanna Kowaluk, , Martyna Naumiuk, Mikołaj Naumiuk, Zofia Panasiuk, Anna Wałach, Hubert Johan, Piotr Kowaluk. 

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom.

 

 

DZIEŃ KOBIET

                   "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.