Artykuły

BAL KARNAWAŁOWY 2018

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W dniu 18.01.2018r. w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. Bawiliśmy się na sali gimnastyczej w budynku szkoły podstawowej. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek: wróżki, królewny, piraci, policjanci, strażacy ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu spotkali się na sali. Bal rozpoczęły Panie: Edyta Paszkowska i Alicja Woźniak, które na początek poprowadziły kilka integracyjnych zabaw i tańców. Następnie pojawiła się Pani wodzirej, która w przebraniu trolla prowadziła zabawę dla dzieci i rodziców. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy odbył się poczęstunek zorganizowany przez Rodziców.

 

 

Udział w prezentacjach "Za kolędę dziękujemy"

   Dnia 14 stycznia 2018r. dzieci z naszego przedszkola z grup II i III pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Chwedczuk Agaty Woźniak wystąpiły podczas XXV prezentacji "Za kolędę dziękujemy", które organizowane były XIX raz na poziomie powiatowym i VI raz na poziomie wojewódzkim. Mali kolędnicy zaprezentowali się w Jasełkach. W dalszej części uroczystości wystąpiła dziewczynka z grupy IV Lena Żuk pod kierunkiem Pani Ireny Mertowskiej prezentując pastorałkę "Aniołek najładniejszy". 

  

 

 

Jasełka dla Rodziców

        Dnia 04.01.2018r. odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego dzieci 4-5-letnie zaprezentowały Jasełka. Głównym celem spotkania było kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek,wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dziękujemy Rodzicom za wkład włożony w przygotowanie strojów dla naszych małych kolędników. 

Konkurs kolęd i pastorałek

      Dnia 11 stycznie 2018 odbyła się VI edycja konkursu „Najpiękniejsza kolęda i pastorałka” organizowanego przez Panią Irenę Mertowską. Celem konkursu było: propagowanie kultury muzycznej, upowszechnianie kolęd i pastorałek, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, rozwijanie talentów estradowych. Każdy uczestnik konkursu nagrodzony został dyplomem oraz słodkim upominkiem. Laureaci otrzymali dodatkową nagrodę- świecącego aniołka.

Komisja konkursowa w składzie: Monika Jankiewicz, Małgorzata Kolenda, Bożena Sijko, wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Lena Żuk (5 lat), II miejsce – Aleksandra Władzimiruk (6 lat), III miejsce – Hanna Marczuk (6 lat). Wyróżnienie: Ewelina Strojek (5 lat), Patrycja Kiełkowicz (4 lata).

        

Spotkanie Wigilijne

       Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo radośnie. W dzień przedszkolnej Wigilii- 22.12.2017r. gościliśmy w naszych progach Pana Wójta Romualda Murawskiego, Panią Basię Suprunowicz oraz przedstawicieli Rady Rodziców. O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci 4-5-letnie z grup: II i III pod kierunkiem Pań: Agaty Woźniak i Małgorzaty Chwedczuk. Aktorzy: Aniołki, Gwiazdeczki, Pasterze, Królowie, Józef, Maryja, przygotowane dekoracje, śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu Pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego i złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Pan Wójt również złożył najlepsze życzenia dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom oraz rodzicom. Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Rodzice rozdali gwiazdkowe prezenty do każdej z sal- nowe, kolorowe i piękne zabawki. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje podkreśliły rangę tego dnia.