Artykuły

Zajęcia czytelniczo- teatralne

       Podczas zajęć czytelniczo- teatralnych prowadzonych w przedszkolu przez Panią Edytę Paszkowską gościmy rodziców dzieci, którzy czytają wybrane utwory literackie, przyczyniając się tym samym do rozwijania zainteresowań czytelniczych młodych słuchaczy. 

Dnia 10 kwietnia 2018 r. odwiedziła nas  Pani Marzena Szymczuk, która przeczytała  bajkę pt. „Psi patrol. Wygrany mecz”.  Dnia  17 kwietnia 2018 r. gościliśmy Panią Magdalenę Warowną, która przeczytała książkę pt. „Jaś i łodyga fasoli”. Słuchane bajki i opowiadania przenoszą dzieci w niezwykły, bajkowy świat, gdzie wspólnie z głównymi bohaterami przeżywają ich przygody i perypetie. Zapraszamy chętnych rodziców do udziału w akcjach czytelniczych organizowanych w naszym przedszkolu.

 

 

 

Teatrzyk "Perypetie księżniczki Karolinki"

       Dnia 09.05.2018r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru „Magik” z Białegostoku, którzy wystawili przedszkolakom przedstawienie teatralne pt. „ Perypetie księżniczki Karolinki”. Aktorzy przenieśli dzieci w świata przygód małej dziewczynki. Karolinka to złośliwa księżniczka, która twierdzi, że wszystko wie i na wszystkim się zna. W rzeczywistości słowa jej to tylko przechwałki, które stają się przyczyną wielu zabawnych, ale czasem też niebezpiecznych nieporozumień. Dopiero książę Jerzy i jego cudowny kwiat dobroci zmienia księżniczkę. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami, a po powrocie do sal dzieliły się swoimi wrażeniami.

 

Spotkania ze strażakami

      W dniach 04.- 07.05.2018r. odbyły się spotkania ze strażakiami, którzy w interesujący sposób opowiadali dzieciom o swojej pracy, dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedszkolaki poznały numery alarmowe do straży pożarnej. Dużą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego. Dziękujemy Panom Strażakom za interesujące spotkania. 

  

 

 

 

 

Zajęcia przyrodnicze

     Dnia 08.05.2018r. naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Magdalena Żychowska- pracownik Lubelskich Parków Krajobrazowych w Janowie Podlaskim. Przeprowadziła ciekawe zajęcia przyrodnicze "Poznajemy różne środowiska- łąka, rzeka, las". Wprowadziła dzieci w świat zwierząt i roślin jakie możemy spotkać w tych środowiskach przyrodniczych. Kolorowe plansze i eksponaty owadów sprawiły, ze dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek naszego gościa. 

 

 

Święto Flagi Państwowej

    Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi wzięliśmy  udział   w obchodach Święta Flagi dnia 02.05.2018r. Był to czas na przypomnienie dzieciom  naszych symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia dzieci słuchały wierszy o tematyce patriotycznej, odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność  zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonywały biało- czerwone chorągiewki. Odbył się również pochód z flagami w otoczeniu przedszkola. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.