Artykuły

"Najpiękniejsza palma wielkanocna"- konkurs

         W dniu 22 marca 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie  przedszkolnego konkursu "Najpiękniejsza palma wielkanocna" organizowanego przez Panią Bożenę Sijko. Na konkurs wpłynęło 25 palm wielkanocnych, które zachwycały swą wyjątkowością, kreatywnością oraz pomysłowością jakimi wykazały się dzieci oraz ich rodzice. Wśród uczestników wyłoniono troje laureatów oraz osiem wyróżnień. 

I miejsce - Lucy Szwader 

II miejsce - Maja Zasiuk

III miejsce - Klaudia Woźniak

Wyróżnienia: Hanna Bartoszuk, Hanna Kowaluk, , Martyna Naumiuk, Mikołaj Naumiuk, Zofia Panasiuk, Anna Wałach, Hubert Johan, Piotr Kowaluk. 

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom.

 

 

Witamy Wiosnę !!!

       W środę 21 marca „pożegnaliśmy zimę – powitaliśmy wiosnę”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków, ról, przygotowanie strojów, tworzenie dekoracji wiosennych i robienie Marzanny. Dzieci 5-6- letnie pod kierunkiem Pani Edyty Paszkowskiej przygotowały przedstawienie teatralne. Wcieliły się w role wróżek, zwierzątek, ptaków i powitały nową porę roku. Młodsze przedszkolaki wzięły udział w "Koncercie wiosennym". Na koniec spotkań z uśmiechami na twarzach i kolorowymi akcentami wiosennymi odbyły się wspólne tańce i zabawy przy muzyce. Teraz czekamy na cieplejsze wiosenne dni ...

  

  

  

  

  

  

  

  

Klaun u przedszkolaków

      Pewnego zimowego dnia w naszym przedszkolu pojawił się niespodziewany gość- wesoły, kolorowy klaun, który sprawił, iż ten dzień stał się wyjątkowy. Wraz z pierwszymi krokami naszego gościa pojawił się uśmiech i wielka radość na buziach wszystkich dzieci. Zabawa z Klaunem była radosna i kolorowa, a największą atrakcją były bańki mydlane.

  Dziękujemy Pani Ilonie Niewęgłowskiej za sprawienie tak radosnej niespodzianki naszym przedszkolakom. 

 

 

DZIEŃ KOBIET

                   "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

 

Zabawy na śniegu

  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło i nie ma śniegu, a raz bardzo mroźno. Dlatego korzystając z odpowiedniej pogody i uroków zimy dzieci bawiły się na śniegu na boisku szkolnym lub w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie. Lepiły bałwany i  inne śniegowe postacie. Zimowe zabawy przyniosły ogromną frajdę i wiele radości.