Artykuły

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w dniach 18-22.01.2019 nasze przedszkole gościło Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
 
 
 
 
 
 
 

Konkurs wokalny

       Dnia 04.01.2019r. odbyła się VII edycja konkursu przedszkolnego"Najpiękniejsza kolęda i pastorałka". Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały piękne stroje o charakterze zimowym lub Bożonarodzeniowym. Młodsze grupy przedszkolne reprezentowały: Zofia Stępnik, Natalia Olichwiruk, Nikola Tymicka, Amelia Orluk, Aleksandra Stępnik, Lila Stefaniuk, Zuzanna Chomiuk, Zuzanna Kopczyńska. Starsze grupy przedszkolne reprezentowali: Marcel Laszuk, Maria Maziejuk, Klaudia Woźniak, Anna Wałach, Lena Żuk, Ewelina Strojek. Wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi i pięknych prezentacji. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. 

 

Udział w akcji "Marzycielska Poczta"

       Wielkimi krokami zbliża się magiczny okres świąt Bożego Narodzenia, niestety nie każdy będzie mógł go spędzić z bliskimi w domu. Mowa tu o podopiecznych „Marzycielskiej Poczty”, którzy większość czasu spędzają w szpitalach. 6-latki uczęszczający na zajęcia czytelnicze postanowiły sprawić radość swoim kolegom i koleżankom wykonując przepiękne kartki Bożonarodzeniowe oraz pisząc do nich listy. Jesteśmy pewni, że nasze kartki oraz listy dodadzą dzieciom siły do walki z chorobą a ich rodzicom otuchy. Pomoc innym napełniła nasze serduszka radością.

Wigilia w Przedszkolu

      Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 21 grudnia. Wspólne spotkanie wszystkich grup rozpoczęły Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału VI pod kierunkiem Pani Grażyny Fila. Dzieci w rolach: Maryi i Józefa, Aniołków, Gwiazdeczek, Pastuszków i Królów wprowadziły wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach Pani Dyrektor Monika Jankiewicz odczytała fragment Pisma Świętego opowiadający o narodzinach Jezuska i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, bowiem odbyło się również rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów "Kartaka bożonarodzeniowa" i "Stroik bożonarodzeniowy". Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali prezentami w formie świątecznych kubków lub lampionów. Przedszkolaki otrzymały również sanki na zimowe zabawy. 

 

 

 

 

 

KARTKI BOŻONARODZENIOWE WYKONANE W RAMACH KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO

 

STROIKI WYKONANE W RAMACH KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO 

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU

STROIKI I KARTKI BOŻONARODZENIOWE

 

            W grudniu 2018r. w Przedszkolu Samorządowym w Konstantynowie zostały ogłoszone dwa konkurs plastyczne tj.: KARTKA BOŻONARODZENIOWA oraz STROIK BOŻONARODZENIOWY , skierowany  do dzieci w wieku  3-6 lat. Organizatorem konkursu byli nauczyciele Przedszkola Pani Monika Jankiewicz, Pani Małgorzata Chwedczuk  oraz Pani Alicja Woźniak.W konkursie wzięło udział 60 dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 17.12.2018r. w siedzibie Przedszkola przy ul. St. Platera 7. Z pośród 30 kartek świątecznych oraz 30 stroików Komisja Konkursowa w składzie: Monika Jankiewicz, Alicja Woźniak, Grażyna Kowaluk wyróżniła 4 prace w tym: 2 stroiki wykonane przez  Aleksandrę Bartoszuk  i Aleksandra Jówko  oraz 2 karki wykonane przez Martynę Naumiuk  i Annę Wałach. Zgodnie z regulaminem zgromadzone prace będą stanowiły element dekoracyjny Przedszkola w okresie Świąt, część prac zostanie przekazana wraz z życzeniami świątecznymi do instytucji współpracujących z Przedszkolem, część prac zostanie wystawiona podczas XXVI Prezentacji „Za kolędę dziękujemy” – jako promocja działań podejmowanych w przedszkolu.  Nagrody i dyplomy za udział w konkursach zostaną rozdane dzieciom podczas Wigilii Przedszkolnej w dniu 21 grudnia 2018r.

 

LISTA DZIECI, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSACH BOŻONARODZENIOWYCH - GRUDZIEŃ 2018

 

KARTKA BOŻONARODZENIOWA 

 

ANDRZEJUK MIKOŁAJ, FRANCZUK SZYMON, FURMAŃCZYK ZUZANNA, HAWRYLUK MICHAŁ, JANCZUK MICHAŁ

JOHAN HUBERT, KAPŁAN MARTYNA, KĘPIŃSKA ALICJA, KĘPIŃSKI FILIP, KONDRACIUK KAMILA, KOWALUK PIOTR

KWIATKOWSKA ANTONINA, LASZUK MARCEL, NAUMIUK MARTYNA – WYRÓŻNIENIE, NAUMIUK MIKOŁAJ

OKSIUTA KALINA, OLICHWIRUK MACIEJ, PANASIUK ZOFIA, PIOTROWSKA PAULA, PONIATOWSKA KAMILA

SIENKIEWICZ KACPER, SOBIESZCZUK DAWID, STAŃCZUK-ZARZYCKA JOANNA, STĘPNIK JAKUB

STROJEK EWELINA,TYPA ALEKSANDRA, WAŁACH ANNA - WYRÓZNIENIE, WOŹNIAK KLAUDIA

ŻOCHOWSKI KACPER, ŻUK ADAM

 

STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

BARTOSZUK HANNA - WYRÓZNIENIE, BODZON FRANCISZEK, BOŻYK PIOTR, BROJEK KACPER

CHWEDCZUK LENA, DEMIANIUK OLGA, FIRSIUK WERONIKA I ZUZANNA,HAWRYLUK BARBARA, HOŁUBIUK ADAM,

IWANEK ALICJA JÓWKO ALEKSANDER - WYRÓZNIENIE, KĘPIŃSKI MATEUSZ, KOPCZYŃSKA ZUZANNA, KOWALUK

HANNA, LASZUK ALEKSANDER, LITWINIUK JAKUB, NOWASZCZUK NIKOLA, NOWICKI ANTONI, OLICHWIRUK NATALIA,

ORLUK AMELIA, SCHWADER LUCY EMMA I GABRIEL, SKUBISZ KLAUDIA, SKUZA BŁAŻEJ, STEFANIUK LILIANA,

STĘPNIK ALEKSANDRA, STĘPNIK ZOFIA, TYMICKA NIKOLA, WOJTKOWSKA-WERESZKO RÓŻA, ZIÓŁKOWSKI FRANCISZEK

 

Mikołajki

"Mikołajki mogą być jak z bajki...

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki.

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza...

Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!"

      Dnia 6 grudnia od rana w przedszkolu panowała radość. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa - Św. Mikołaja! Kiedy rozbrzmiewały dzwoneczki... to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował dzieci prezentami. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały piosenkami i wierszykami.