Wizyta w Straży Pożarnej

8 maja dzieci 6 i 5 - letnie wzięły udział w spotkaniu ze strażakiem, podczas którego zwiedziły budynek Straży Pożarnej w Konstantynowie. Pan strażak zapoznał przedszkolaków ze swoim zawodem, pokazał wozy strażackie i ich wyposażenie oraz pomieszczenie z umundurowaniem strażaków. Po raz pierwszy dzieci miały możliwość poznania historii patrona strażaków - św Floriana oraz obejrzenia patrona na budynku straży. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana strażaka, oglądały sprzęty strażackie i odpowiedały na pytania. Na zakończenie podziękowały za wizytę i wręczyły kwiaty.

 

 

Święto Flagi

     Dnia 28 kwietna 2017 r. zorganizowano w Przedszkolu obchody Święta Flagi dla uczczenia naszych barw ojczystych. Dzieci tego dnia słuchały wierszy o tematyce patriotycznej, odśpiewały Hymn Narodowy w postawie na baczność i wykonały flagi Polski. Odbył się również pochód z dumnie uniesionymi flagami po budynku przedszkola, który poprowadziły dzieci z grupy Maluszków.

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dzień Ziemi to coroczna akcja obchodzona w Przedszkolu, której celem jest propagowanie ekologicznych zachowań wśród dzieci. Także w tym roku w dniu 21 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Ziemi. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły wszystkie  przedszkolaki dzieci z grupy V pod kierunkiem pani Małgorzaty Kolenda przybliżyły treści związane z ochroną środowiska, segregacją śmieci, ochroną naszej planety i przyrody. Zaprezentowały piosenki o Ziemi i ekologii. Na zakończenie grypy starszaków wzięły udzieł w akcji "Sprzątamy Świat".

 

 

Wyjazd do kina

12 kwietnia dwie najstarsze grupy przedszkolaków pojechały do kina ,,Wenus" w Janowie Podlaskim. Dzieci obejrzały film animowany ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". W trakcie filmu dzieci miały możliwość utrwalenia wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkonocnych, ale przede wszystkim poznały wystrój prawdziwego kina i przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się podczas seansu filmowego. Wyjazd sprawił dzieciom ogromną radość i zadowolenie.

 

 

Wielkonocny quiz przedszkolaków

Tuż przed Wielkanocą nauczycielka religii pani Bożena Sijko przeprowadziła quiz sprawdzający wiadomości dzieci na temat tradycji i zwyczajów wilkanocnych. Przedszkolaki wykonywały zadania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące Wielkanocy oraz wzięły udział w zawodach przenoszenia pisanek na łyżce. W nagrodę za aktywny udział w quizie dzieci otrzymały czekoladowe zające zakupione przez rodziców.

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

,,Książka to przyjaciel mój, przyjaciel prawie żywy

on opowiada cudów moc o świecie prawdziwym..."

 

Dzień Książki dla Dzieci obchodzono w przedszkolu dnia 02.04.2017 roku. Dzień ten miał na celu rozpowszechnianie książęk dla dzieci oraz rozwijanie czytelniczych zainteresowań najmłodszych. Oddziały 6-latków przygotowały część artystyczną, w której zaprezentowały wiersze i piosenki o książkach. We wszystkich grupach Panie czytały dzieciom bajki i wiersze znanych poetów. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem oglądali książki przyniesione przez nauczycielki, natomiast starszaki mogły same przeczytać wybrane przez siebie fragmenty.

 

 

Kino w przedszkolu

30 marca przedszkolaki wraz z rodzicami obejrzeli bajki na dużym ekranie w zorganizowanym kinie w Przedszkolu. Spotkanie było przygotowaniem dzieci do wizyty w prawdziwym kinie. Każde dziecko przed wejściem do sali, w której była wyświetlana bajka musiało zakupić bilet za symboliczną kwotę, następnie z biltem zajmowało miejsce na widowni. Przedszkolakom przypomniano zasady kulturalnego i cichego zachowania podczas seansu. Zaciemnione okna i pop corn przygotowany przez rodziców sprawiały nastrój prawdziwego kina. Dzień ten upłynął wszystkim w radosnej atmosferze.