Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017-2018

INFORMACJE DLA RODZICÓW 

*

W związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego 2017/2018 przekazuję Państwu wstępne informacje

na temat organizacji Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018.

Do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 przyjęto 114 dzieci w wieku 3-6 lat.

W związku z powyższym niezbędne było dokonanie zmian polegajacych na wygenerowaniu nowych miejsc.

Ponieważ obiekt przy ulicy Stanisława Platera 7 jest wstanie zapewnić warunki do zajęć dla 68 wychowanków,

zostały utworzone nowe miejsca, zlokalizowane w budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Nowej 2

w Konstantynowie sale Nr 1a,Nr 6a oraz Nr 7a.

*

W głównej siedzibie Przedszkola przy ulicy Stanisława Platera 7 na tablicy informacyjnej w dniu 25.08.2017r.

zostały wywieszone do wglądu Rodziców listy dzieci przyjętych do Przedszkola na rok szkolny 2017/2018

wraz z podziałem na grupy oraz wskazaniem lokalizacji danego oddziału.

* 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dwóch terminach:

dla grup I - III zlokalizowanych w budynku Przedszkola przy ulicy Stanisława Platera 7

będzie to dzień 01.09.2017r.  godz. 9.00. 

dla grup IV-VI zlokalizowanych w budynku Szkoły przy ulicy Nowej 2

będzie to dzień 04.09.2017r. godz.9.00. 

Dzień rozpoczęcia zajęć będzie miał formę dnia otwartego /ponieważ zaplanowane na ten rok dni otwarte ze względu na organizację nowych oddziałów nie mogły się odbyć we wcześniejszym terminie/.

 

Harmonogram spotkania w dniu 01.09.2017r.

9.00-9.30

Powitanie Dzieci i Rodziców przez Dyrektor Przedszkola zapoznanie z wychowawcami. Informacje na temat organizacji oddziałów, planu pracy Przedszkola.

9.30-12.30

Spotkanie z wychowawcami, informacje dla rodziców, wspólne zabawy w sali przedszkolnej oraz na placu zabaw.

12.30 -13.00

Zakończenie spotkania.

 

Harmonogram spotkania w dniu 04.09.2017r.

8.00-9.00

Msza Święta w Kościele Parafialnym w Konstantynowie

9.00-9.30

Powitanie Dzieci i Rodziców przez Dyrektor Przedszkola zapoznanie z wychowawcami. Informacje na temat organizacji oddziałów, planu pracy Przedszkola.

9.30-12.30

Spotkanie z wychowawcami, informacje dla rodziców, wspólne zabawy w sali przedszkolnej oraz boisku szkolnym.

12.30 -13.00

Zakończenie spotkania.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca. Ten dzień rozpoczął się mszą świętą o godzinie 8 w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w budynku przedszkola. Dzieci w części artystyczniej w wierszykach i piosenkach pożegnały przedszkole i powitały rozpoczynające się wakacje. Pani Dyrektor przedstawiła sprawozdanie z działalności placówki w bieżącym roku szkolnym i wręczyła podziękowania rodzicom angażującym się w działalność przedszkola. Na zakończenie uroczystości przypomniła dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku.

BEZPIECZNYCH,  RADOSNYCH

  I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!!!

 

 

 

 

 

 

 

,,Pierwsze spotkania z przyrodą"

Dnia 19.06.2017 roku odbyło się podsumowanie III edycji konkursu ,, Pierwsze spotkania z przyrodą" , organizatorem którego był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim. Konkurs skierowany był do dzieci 5 i 6 letnich i miał na celu rozwijanie zainteresowań przyrodą i środowiskiem. Tego dnia gościliśmy pracowników parku, którzy podsumowali konkurs, wręczyli nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz za wyróżnienia. Spośród ponad dwudziestu prac wyłoniono zwycięzców:

I Maja Woźniak

II Wiktoria Olisiejuk

III Aniela Juszkiewicz

Na zakończenie spotkania Panie przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w lesie i nad wodą oraz zachęciły do udziału w IV edycji  konkursu w następnym roku.

 

Wycieczka do Warszawy

6 czerwca dzieci 6 i 5 -letnie wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedziły Stadion Narodowy, w którym miały możliwość zobaczenia najważniejszych obiektów stadionu. Następnie w restauracji Rozdroże po dwudaniowym obiedzie nabrały sił do dalszego zwiedzania. Odwiedziły najmniejszą na świecie fabrykę słodyczy ,,Cukier-Lukier", w której są ręcznie produkowane cukierki, karmelki oraz lizaki. Każde dziecko miało możliwość własnoręcznego wykonanie lizaka. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na taras widokowy lotniska Okęcie i obserwowanie lądujących i startujących samolotów. Wycieczka dostarczyła dzeciom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

 

 

III OLIMPIADA SPORTOWA

1 czerwca na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Konstantynowie odbyła się III Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa, w której wzięły udział dzieci z Przedszkola w Konstantynowie i Leśniej Podlaskiej oraz zaproszeni goście. Otwarcie Olimpiady miało uroczysty charakter. Przedstawiciele przedszkolaków przy dźwiękach fanfar wniosły flagę olimpijską wprowadzając uczestników Olimpiady na halę sportową. Dyrektor Przedszkola dokonała uroczystego otwarcia zawodów sportowych zapalając znicz olimpijski. Przedszkolaki pod okiem wychowawców i rodziców wzięły udział w bardzo wielu konkurencjach i zabawach. Przygotowany dla wszystkich uczestników poczęstunek uprzyjemnił wspólnie spędzony czas. Olimpiadę zakończyła Dyrektor Przedszkola w Konstantynowie wreczając wszystkim przedszkolakom medale, wychowawcom i organizatorom dyplomy.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty to szczególny dzień dla dziecka, w którym oboje rodziców przybywa do Przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych rodziców. Wszystkie grupy przedszkolaków w swoich salach  zaprezentowały część artystyczną rodzicom, wręczyły upominki i spędziły miło czas przy wspólnym poczęstunku. Dzień ten był pełen wzruszeń, radości, a przede wszystkim dłuższą chwilą wspólnie spędzonego czasu.

 

 

 

"Coś z niczego" czyli recyklingowe wytwory i nietypowe instrumenty muzyczne

   W ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" rodzice wraz z dziećmi z grupy Maluszków wykonali bardzo pomysłowe prace przestrzenne z zużytych butelek, kubków, folii, pudełek itp. Dzięki temu powstała ciekawa wystawa wytworów recyklingowych w korytarzu przedszkola.

W ramach realizacji programu Maluszki, oprócz zagadnień związanych z recyklingiem, zapoznane zostały z zagadnieniami takimi jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci, zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia.  Przedszkole otrzymało Certyfikat potwierdzający Tytuł "Kubusiowych Przyjaciół Natury". 

   Inne dzieła wykonane również z zużytych surowców wtórnych to nietypowe instrumenty muzyczne stworzone przez rodziców i dzieci uczęszczajace na popołudniowe zajęcia muzyczno- rytmiczne prowadzone przez Panią Barbarę Suprunowicz. Instrumenty wykorzystywane są do zabaw muzycznych, rytmicznych, tanecznych oraz tworzą wystawę w holu przedszkola.