Rekrutacja - 2017/2018

SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok szkolny 2017/2018.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w naszym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji.

 Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego,

w terminie do 31 marca 2017r.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 30 marca 2017r.

szczegółowy harmonogram rekrutacji zawarty jest

w załączniku do Zarządzenia 12/2017 Wójta Gminy z dnia 24 marca 2017r.

Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy

lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola,

uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Wzór wniosku dostępny będzie na stronie internetowej przedszkola.

Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną, jak i nowo przyjętych do przedszkola

muszą również pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na rok szkolny 2017/2018 w terminie do 21 lipca 2017r.

 

 

,,Wiersze poetów polskich" konkurs recytatorski

Przedszkolny konkurs recytatorski ,,Wiersze poetów polskich" zorganizowany przez panią Barbarę Suprunowicz zachęcił do uczestnictwa bardzo wielu przedszkolaków. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich i zaprezentowanie się podczas występu przed publicznością. Uczestnicy konkursu wzbogacili swój występ o rekwizyty i strojne kostiumy. Laureatami zostali:

I miejsce:

Maja Wasilewska

Kamila Warowna

Aniela Juszkiewicz

II miejsce:

Maja Woźniak

Aleksander Wereszko

III miejsce:

Bartosz Kowaluk

Kacper Szymczuk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

 

Występ zespołu ,,Orkiestra Dni Naszych"

W dniu 22 marca w Przedszkolu odbył się koncert zespołu ,,Orkiestra Dni Naszych". Oprócz utworów muzycznych wykonanych na gitarach wokoliści poruszali tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i dobrym wychowaniem. Uczyli jak być mądrym dzieckiem, dobrym uczniem i Polakiem oraz kulturalnym człowiekiem. Dzieci włączały się do wspólnego śpiewania piosenek, odpowiedały na zadawane pytania i aktywnie uczestniczyły w koncercie.

 

Spotkanie z bibliotekarką

W Przedszkolu gościliśmy panią Marię Sawczuk pracującą w Bibliotece Publiczniej w Konstantynowie. Pani bibliotekarka rozwijała wśród dzieci zainterosowania czytelnicze. Przeczytała dzieciom bajki znanych poetów, opowiedziała o swojej pracy i bibliotece. Zachęciła dzieci do odwiedania biblioteki z wychowawcami i rodzicami. Podsumowaniem spotkania była wspólna praca plastyczna na wiekim papierze rozłożonym na dywanie. Zadaniem dzieci było namalowanie znanych im bohaterów baśni. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła pani Marii podziękowanie za dotychczasową współpracę. W Przedszkolu kontynuowana jest ogólnopolska akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy rodzicom za udział w tej akcji i zachęcamy do czytania dzieciom.

SPOTKANIE Z GARNCARZEM

17 lutego 2017 roku w przedszkolu gościliśmy pana garncarza Krystiana Nowaka.Przedszkolaki poznały historię garncarstwa - jednego z najstarszych rzemiosł świata. Gość przeprowadził pokaz lpeienia z gliny na kole garncarskim napędzanym tradycyjnie nogą. Każdy przedszkolak mógł własnoręcznie z pomocą pana garncarza wylepić wazonik z gliny. Zajęcia bardzo zainteresowały dzieci, które chętnie w nich uczestniczyły.

 

 

 

 

 

XXIV PREZENTACJA ,,ZA KOLĘDĘ DZIĘKUJEMY"

W XXIV prezentacji ,, Za kolędę dziękujemy" Przedszkole reprezentowały dzieci 5 i 4-letnie. W dniu 22.01.2017 roku dzieci pod kierunkiem pani Grażyny Fila i Barbary Suprunowicz na hali sportowej w Gimnazjum zaprezentowały program artystyczny związany z tradycją świąt Bożego Narodzenia. Dzieci 6-letnie brały udzał w konkursie plastycznym ,,Anioły i ozdoby Bożonarodzeniowe".

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2017

W czwartek 12.01.2017r w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzień ten rozpoczął się od sesji zdjęciowej. Później przedszkolaki przebrane w najróżniejsze stroje brały udział w zabawach prowadzonych przez wodzireja. Muzyka, tańce i wsólna zabawa przyniosły dzieciom wiele radości. Pani wodzirej zakończyła bal zabawą ,, Bańkę łap" podczas której z maszyny wypuściła bańki mydlane. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz za pomoc w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku.