Wyjazd do kina WENUS

       Dzieci z grup: II i III w dn. 20.10.2017r. wzięły udział w wycieczce do kina WENUS w Janowie Podlaskim. Obejrzały bajkę "O czym szumi las". Film animowany przeznaczony dla najmłodszych widzów opowiada o leśnych zwierzątkach, które postanawiają wprowadzić prawo mówiące o przyjaźni między zwierzątkami i zabraniające ich zjadania. Przed wyjazdem przypomniano dzieciom o właściwym zachowaniu w autobusie i kinie. Po powrocie omawiano bohaterów i akcję bajki.

Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie na Przedszkolaka.

     Dzień Edukacji Narodowej przypadający na 14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu dnia 13.10.2017 r. Dla uczczenia tak ważnego dnia dla polskiej edukacji dzieci prezentowały wiersze i piosenki o pracownikach przedszkola dziękując im za trud jaki wkładają w swoją pracę, za uśmiech i serce. W podziękowaniu wręczyły wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki z okazji Święta Edukacji. Tego dnia odbyło się również uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Grupa 3-latków zaprezentowała swoje umiejętności przed publicznością. Po złożeniu przez dzieci przysięgi Pani Dyrektor przy pomocy dużego lizaka dokonała pasowania. Gratulujemy najmłodszym przedszkolakom przyjęcia do naszego grona.

    Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pan Policjant". Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Wystawa prac konkursowych zdobi korytarz przedszkolny. Zapraszamy do obejrzenia prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

 

 

Teatrzyk "Rady dobrej wróżki"

       Dnia 09.10.2017r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Rady dobrej wróżki" w wykonaniu aktorów Teatru MAGIK z Białegostoku. Treści jakie poruszono w przedstawieniu to: zdrowe odżywianie się, zdrowy styl życia, przyjazne nastawienie do innych. 

 

Wycieczka do Roskoszy

       Dnia 28 września 2017r. grupy 4 i 5-latków wzięły udział w wycieczce do ECKiW Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. Celem wycieczki było poznanie ginących zawodów i udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci robiły ciasteczka, rogaliki i bułeczki. Po upieczeniu odbyła się degustacja własnoręcznie wytworzonych wypieków. Przedszkolaki poznały także ginące zawody takie jak: kowal, kołodziej, rymarz, szwacz. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek opowiadanych przez oprowadzającego przewodnika. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas obiad.

 

 

Spotkanie z Policjantem

W dniu 22.09.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu Policjanta- Pana Paszkowskiego z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Spotkanie dzieci z Policjantem odbyło się w oddziałach IV-VI zlokalizowanych w Szkole Podstawowej przy ul. Nowej , a następnie w oddziałach I-III w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Platera.

Celem spotkania było:

- utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego
- poznanie pracy policjanta
- wzbudzanie zaufania do policjanta, jako osoby, której można zaufać  

            Podczas pogadanki utrwalono podstawowe zasady bezpieczeństwa: właściwe przechodzenie przez jezdnię, oznaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, uczulono na niebezpieczeństwa zagrażające w kontaktach z osobami nieznajomymi. Dzieci zostały zapoznane z numerami alarmowymi, poznały niebezpieczną pracę policjanta, jego umundurowanie, mogły przyjrzeć się akcesoriom potrzebnymi w pracy. Przedszkolaki otrzymały kolorowanki policjanta oraz radiowozu policyjnego. W podziękowaniu zaprezentowały jak uczą się o bezpieczeństwie: zaśpiewały piosenki " Pan Policjant" oraz "Bezpieczne przejście". 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

       Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie przedszkola w rozwoju, edukacji i wychowaniu dzieci. W naszym przedszkolu również odbyły się obchody tego dnia. 

     Grupy zlokalizowane w szkole podstawowej i grupy w budynku przedszkola spotkały się w swoich gronach aby świętować dzień przedszkolaka.  Spotkania otworzyła Pani Dyrektor witając serdecznie wszystkich przedszkolaków, przybliżając dzieciom ich prawa i składając najlepsze życzenia. W dalszej części spotkań każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę, wiersz lub taniec. W celu lepszego poznania i stworzenia życzliwej, wesołej atmosfery odbyły się zabawy integracyjne takie jak: Kółko graniaste, Jedzie pociąg, Kolorowe listki, Krasnoludki, Mało nas. Wspólne zabawy przy piosenkach oraz konkurencje sportowe dostarczyły dzieciom wiele radości. Każdy przedszkolak otrzymał emblemat na bluzeczkę- symbol obchodzonego święta. 

 

 

 

           

Rozpoczynamy Rok Szkolny 2017/2018

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się dn. 01.09.2017 w oddziałach zlokalizowanych w budynku przedszkola przy ul. Platera  oraz dn. 04.09.2017 w oddziałach zlokalizowanych w budynku szkoły podstawowej przy ul. Nowej. Pani Dyrektor powitała przybyłe dzieci i ich rodziców, przedstawiła informację na temat organizacji pracy przedszkola w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz złożyła najlepsze życzenia dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom przedszkola z okazji nowego roku szk. Następnie odbyły się spotkania wychowawców z dziećmi i rodzicami w salach. Dzieci mogły poznać swoja panią i pobawić się w kącikach zainteresowań w sali. Pierwszy dzień szczególnie przeżyły dzieci po raz pierwszy przekraczający próg przedszkola, które z obawą i niepewnością, a także z ciekawością obserwowały całe to zdarzenie.  Życzymy im szybkiego zaadoptowania się do nowego środowiska oraz miłych i pełnych wrażeń przygód z nowymi kolegami i koleżankami.