Święto Flagi

     Dnia 28 kwietna 2017 r. zorganizowano w Przedszkolu obchody Święta Flagi dla uczczenia naszych barw ojczystych. Dzieci tego dnia słuchały wierszy o tematyce patriotycznej, odśpiewały Hymn Narodowy w postawie na baczność i wykonały flagi Polski. Odbył się również pochód z dumnie uniesionymi flagami po budynku przedszkola, który poprowadziły dzieci z grupy Maluszków.

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dzień Ziemi to coroczna akcja obchodzona w Przedszkolu, której celem jest propagowanie ekologicznych zachowań wśród dzieci. Także w tym roku w dniu 21 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Ziemi. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły wszystkie  przedszkolaki dzieci z grupy V pod kierunkiem pani Małgorzaty Kolenda przybliżyły treści związane z ochroną środowiska, segregacją śmieci, ochroną naszej planety i przyrody. Zaprezentowały piosenki o Ziemi i ekologii. Na zakończenie grypy starszaków wzięły udzieł w akcji "Sprzątamy Świat".

 

 

Wyjazd do kina

12 kwietnia dwie najstarsze grupy przedszkolaków pojechały do kina ,,Wenus" w Janowie Podlaskim. Dzieci obejrzały film animowany ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". W trakcie filmu dzieci miały możliwość utrwalenia wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkonocnych, ale przede wszystkim poznały wystrój prawdziwego kina i przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się podczas seansu filmowego. Wyjazd sprawił dzieciom ogromną radość i zadowolenie.

 

 

Wielkonocny quiz przedszkolaków

Tuż przed Wielkanocą nauczycielka religii pani Bożena Sijko przeprowadziła quiz sprawdzający wiadomości dzieci na temat tradycji i zwyczajów wilkanocnych. Przedszkolaki wykonywały zadania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące Wielkanocy oraz wzięły udział w zawodach przenoszenia pisanek na łyżce. W nagrodę za aktywny udział w quizie dzieci otrzymały czekoladowe zające zakupione przez rodziców.

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

,,Książka to przyjaciel mój, przyjaciel prawie żywy

on opowiada cudów moc o świecie prawdziwym..."

 

Dzień Książki dla Dzieci obchodzono w przedszkolu dnia 02.04.2017 roku. Dzień ten miał na celu rozpowszechnianie książęk dla dzieci oraz rozwijanie czytelniczych zainteresowań najmłodszych. Oddziały 6-latków przygotowały część artystyczną, w której zaprezentowały wiersze i piosenki o książkach. We wszystkich grupach Panie czytały dzieciom bajki i wiersze znanych poetów. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem oglądali książki przyniesione przez nauczycielki, natomiast starszaki mogły same przeczytać wybrane przez siebie fragmenty.

 

 

Kino w przedszkolu

30 marca przedszkolaki wraz z rodzicami obejrzeli bajki na dużym ekranie w zorganizowanym kinie w Przedszkolu. Spotkanie było przygotowaniem dzieci do wizyty w prawdziwym kinie. Każde dziecko przed wejściem do sali, w której była wyświetlana bajka musiało zakupić bilet za symboliczną kwotę, następnie z biltem zajmowało miejsce na widowni. Przedszkolakom przypomniano zasady kulturalnego i cichego zachowania podczas seansu. Zaciemnione okna i pop corn przygotowany przez rodziców sprawiały nastrój prawdziwego kina. Dzień ten upłynął wszystkim w radosnej atmosferze.

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca w Przedszkolu odbyło się przedstawienie z okazji powitania wiosny. W role wiosennych kwiatów i zwierząt oraz Pani Wiosny wcieliły się przedszkolaki uczęszczające na zajęcia teatralne prowadzone przez Panią Grażynę Filę. Przedstwienie podobało się   wszystkim grupom, przedszkolaki  włączały się do wspólnego śpiewu. Na zakończenie artyści otrzymali wiele braw oraz słodką nagrodę od Pani Grażynki.