"Coś z niczego" czyli recyklingowe wytwory i nietypowe instrumenty muzyczne

   W ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" rodzice wraz z dziećmi z grupy Maluszków wykonali bardzo pomysłowe prace przestrzenne z zużytych butelek, kubków, folii, pudełek itp. Dzięki temu powstała ciekawa wystawa wytworów recyklingowych w korytarzu przedszkola.

W ramach realizacji programu Maluszki, oprócz zagadnień związanych z recyklingiem, zapoznane zostały z zagadnieniami takimi jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci, zdrowe odżywianie oraz zdrowy tryb życia.  Przedszkole otrzymało Certyfikat potwierdzający Tytuł "Kubusiowych Przyjaciół Natury". 

   Inne dzieła wykonane również z zużytych surowców wtórnych to nietypowe instrumenty muzyczne stworzone przez rodziców i dzieci uczęszczajace na popołudniowe zajęcia muzyczno- rytmiczne prowadzone przez Panią Barbarę Suprunowicz. Instrumenty wykorzystywane są do zabaw muzycznych, rytmicznych, tanecznych oraz tworzą wystawę w holu przedszkola.

 

 

 

Wizyta w Straży Pożarnej

8 maja dzieci 6 i 5 - letnie wzięły udział w spotkaniu ze strażakiem, podczas którego zwiedziły budynek Straży Pożarnej w Konstantynowie. Pan strażak zapoznał przedszkolaków ze swoim zawodem, pokazał wozy strażackie i ich wyposażenie oraz pomieszczenie z umundurowaniem strażaków. Po raz pierwszy dzieci miały możliwość poznania historii patrona strażaków - św Floriana oraz obejrzenia patrona na budynku straży. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana strażaka, oglądały sprzęty strażackie i odpowiedały na pytania. Na zakończenie podziękowały za wizytę i wręczyły kwiaty.

 

 

Święto Flagi

     Dnia 28 kwietna 2017 r. zorganizowano w Przedszkolu obchody Święta Flagi dla uczczenia naszych barw ojczystych. Dzieci tego dnia słuchały wierszy o tematyce patriotycznej, odśpiewały Hymn Narodowy w postawie na baczność i wykonały flagi Polski. Odbył się również pochód z dumnie uniesionymi flagami po budynku przedszkola, który poprowadziły dzieci z grupy Maluszków.

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dzień Ziemi to coroczna akcja obchodzona w Przedszkolu, której celem jest propagowanie ekologicznych zachowań wśród dzieci. Także w tym roku w dniu 21 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Ziemi. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły wszystkie  przedszkolaki dzieci z grupy V pod kierunkiem pani Małgorzaty Kolenda przybliżyły treści związane z ochroną środowiska, segregacją śmieci, ochroną naszej planety i przyrody. Zaprezentowały piosenki o Ziemi i ekologii. Na zakończenie grypy starszaków wzięły udzieł w akcji "Sprzątamy Świat".

 

 

Wyjazd do kina

12 kwietnia dwie najstarsze grupy przedszkolaków pojechały do kina ,,Wenus" w Janowie Podlaskim. Dzieci obejrzały film animowany ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". W trakcie filmu dzieci miały możliwość utrwalenia wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkonocnych, ale przede wszystkim poznały wystrój prawdziwego kina i przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się podczas seansu filmowego. Wyjazd sprawił dzieciom ogromną radość i zadowolenie.

 

 

Wielkonocny quiz przedszkolaków

Tuż przed Wielkanocą nauczycielka religii pani Bożena Sijko przeprowadziła quiz sprawdzający wiadomości dzieci na temat tradycji i zwyczajów wilkanocnych. Przedszkolaki wykonywały zadania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące Wielkanocy oraz wzięły udział w zawodach przenoszenia pisanek na łyżce. W nagrodę za aktywny udział w quizie dzieci otrzymały czekoladowe zające zakupione przez rodziców.

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

,,Książka to przyjaciel mój, przyjaciel prawie żywy

on opowiada cudów moc o świecie prawdziwym..."

 

Dzień Książki dla Dzieci obchodzono w przedszkolu dnia 02.04.2017 roku. Dzień ten miał na celu rozpowszechnianie książęk dla dzieci oraz rozwijanie czytelniczych zainteresowań najmłodszych. Oddziały 6-latków przygotowały część artystyczną, w której zaprezentowały wiersze i piosenki o książkach. We wszystkich grupach Panie czytały dzieciom bajki i wiersze znanych poetów. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem oglądali książki przyniesione przez nauczycielki, natomiast starszaki mogły same przeczytać wybrane przez siebie fragmenty.