Wycieczka do FARMY ILUZJI w Trojanowie

    Dnia 10.06.2019r. grupy 5-6-latków wzięły udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki w Trojanowie. Czekało tam na przedszkolaków wiele ciekawych, magicznych, fascynujących doświadczeń i przygód. Zobaczyliśmy Chatę Tajemnic, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Pałac Cieni, Lewitujący Kran, Grobowiec Faraona, Ogródek i Meble Olbrzyma. Wzięliśmy udział w przeprawie tratwami, przejściu wiklinowym labiryntem oraz przez tunel zapomnienia. Dzieci bawiły się w Króliczkowie, jeździły kolejkami, a także grały w giga szachy. To część z atrakcji, w których mimo gorącego słońca, dzieci z radością brały udział. Na koniec kupiły pamiątki i ruszyły w drogę powrotną do Konstantynowa.

 

 

 

 

Wycieczka do Roskoszy

      Dnia 05 czerwca 2019r. najmłodsi podopieczni przedszkola wzięli udział w wycieczce do ECKiW Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. Celem wycieczki było poznanie ginących zawodów i udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci robiły ciasteczka, rogaliki i bułeczki. Po upieczeniu odbyła się degustacja własnoręcznie wytworzonych wypieków. Przedszkolaki poznały także ginące zawody takie jak: kowal, kołodziej, rymarz, szwacz. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek opowiadanych przez oprowadzającego przewodnika. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola.

 

 

Dzień Dziecka

      Dzień Dziecka to długo wyczekiwane chwile przez każdego przedszkolaka i małego i dużego. Świętowaliśmy ten dzień 4 czerwca. Dzieci z wszystkich grup zgromadziły się na placu przy budynku przedszkola. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor przypominając dzieciom ich prawa. Następnie dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji między innymi: zabawy na pompowanej zjeżdżalni i w basenie z piłeczkami, strzelanie z łuku, konstruowanie budowli z klocków, rzucanie do celu, przechodzenie pod przeszkodą, pokaz baniek mydlanych, sesja zdjęciowa z tłem. Było również spotkanie z Mikim i czas na wspólne zabawy integracyjne przy wesołej muzyce. A po obiedzie... LODY! Zabawę poprowadzili Animatorzy z firmy Niebanalne Animacje- Happy Event Animacje. Dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Już wkrótce większa ilość zdjęć... :)

 

 

 

Święto Mamy i Taty

"Dziękujemy Wam Rodzice, za wasze serce złote.

My urwisy Was kochamy, nie zapomnijcie o tym."

       W dniach od 24 do 31 maja w każdej z grup odbyły się radosne spotkania Dzieci i Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty.  Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, prezentowały się w przedstawieniach oraz tańcach. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Życzeń i miłości było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, a na koniec mogły razem posiedzieć przy wspólnym poczęstunku. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium V-VI 2019

Organizacja najbliższych imprez

i uroczystości przedszkolnych

 

DZIEŃ MAMY

 

GRUPA I       - 28.05.2019 wtorek godz. 10.00

GRUPA II     - 31.05.2019 piątek godz. 12.00

GRUPA III    - 29.05.2019 środa godz.12.15

GRUPA IV    - 27.05.2019 poniedziałek godz. 10.00

GRUPA V     - 24.05.2019 piątek godz. 11.00

GRUPA VI    - 27.05.2019 poniedziałek godz. 9.30

 

DZIEŃ DZIECKA 

04.06.2019r. wtorek 9.00-13.00

 

WYJAZD DO ROSKOSZY

Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP 

5.06.2019r. środa – warsztaty kulinarne( grupa I i III)

 

KINO W SZKOLE

05.06.2019r. ( organizator P. Teresa Bogusz ) cena 8 zł – dzieci z grup IV-VI

 

WYCIECZKA DO TROJANOWA

( Park Edukacji i Rozrywki - Farma Iluzji)

10.06.2019r. – dzieci 5-6 letnie o/szkoła

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLONEGO 2018/2019 

19.06.2019r. środa 

 

Msza Św. godz.8.00 w Kościele Parafialnym

ok. godz.9.00 - Uroczystość pożegnania dzieci 5 - 6- letnich w Przedszkolu przy ul. Nowej 2 ,

 *

Dzieci 3-5 letnie uczęszcząjące do Przedszkola przy ul. St. Platera 7

przychodzą do przedszkola zgodnie z godzinami pracy oddziałów.

Przedszkole w tym dniu pracuje zgodznie z planem pracy tj. od godz 7.00 do godz. 16.00

o godzinie 13.00 odbędzie sie uroczystość pożegnania dzieci 3-5 letnich

uczęszczających do Przedszkola przy ul. St. Platera7

24-28 .06.2019r.

Zakończenie zajęć – realizacji zagadnień programowych na dany rok szkolny

– ostatni tydzień utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności

 

DYŻUR WAKACYJNY

 01.07.2019r. -  26.07.2019r.

 

Zapisy na dyżur – Karty zgłoszeń

należy składać w terminie od 15.05.2019r. – 31.05. 2019r.

do Dyrektora Przedszkola za pośrednictwem wychowawców poszczególnych grup.

 

 

Kino w przedszkolu

      W dniach 07 i 08 maja 2019r. z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano kino dla dzieci. Dzieci najmłodsze wzięły udział w seansie wspólnie ze swoimi rodzicami, natomiast dzieci starsze- samodzielnie. Dzieci poczuły atmosferę prawdziwego kina, a nawet jadły popcorn oglądając bajki. Były to dla nich z pewnością mile spędzone chwile w gronie kolegów, koleżanek oraz bohaterów bajek z ekranu.

 

 

Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas"

         W kwietniu 2019r. w grupach 5- i 6-latków realizowany był program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas" ukierunkowany na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów i kształtowania prozdrowotnych postaw wobec zdrowia swojego i innych.

W ramach realizacji zagadnień z programu dzieci posiadły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, wykonywały plakat "Co dymi?" oraz pracę plastyczna „Czyste powietrze wokół nas”, projektowały znaczek "Nie pal przy mnie", słuchały piosenki w o bohaterze programu oraz kolorowały obrazki Dinka. Dowiedziały się  jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w powyższych zajęciach.

Podsumowanie programu odbyło się w każdej grupie realizującej program i było przypomnieniem i utrwaleniem zdobytych wiadomości. Do tego celu nauczyciele wykorzystali zagadki, zabawy ruchowe, zabawy dydaktyczne.