DZIEŃ KOBIET

                   "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

 

Klaun u przedszkolaków

      Pewnego zimowego dnia w naszym przedszkolu pojawił się niespodziewany gość- wesoły, kolorowy klaun, który sprawił, iż ten dzień stał się wyjątkowy. Wraz z pierwszymi krokami naszego gościa pojawił się uśmiech i wielka radość na buziach wszystkich dzieci. Zabawa z Klaunem była radosna i kolorowa, a największą atrakcją były bańki mydlane.

  Dziękujemy Pani Ilonie Niewęgłowskiej za sprawienie tak radosnej niespodzianki naszym przedszkolakom. 

 

 

Zabawy na śniegu

  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło i nie ma śniegu, a raz bardzo mroźno. Dlatego korzystając z odpowiedniej pogody i uroków zimy dzieci bawiły się na śniegu na boisku szkolnym lub w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie. Lepiły bałwany i  inne śniegowe postacie. Zimowe zabawy przyniosły ogromną frajdę i wiele radości. 

        

    

REKRUTACJA 2018

Dzień Babci i Dziadka

        W dniach 22-23.01.2018r.- zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery byli niezwykli goście i obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Z okazji ich święta każda grupa pod kierunkiem swoich pań nauczycielek przygotowała miłe niespodzianki - występy artystyczne, w których przedszkolaki pokazały swoje umiejętności muzyczne, taneczne i recytatorskie oraz upominki w postaci laurek i koszyczków z kwiatkami. W wierszach i piosenkach dzieci składały dziadkom najlepsze życzenia oraz wyrażały swoja miłość do nich. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każda wnusia, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, porozmawiać czy pokazać ulubione zabawki. 

       

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2018

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W dniu 18.01.2018r. w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. Bawiliśmy się na sali gimnastyczej w budynku szkoły podstawowej. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek: wróżki, królewny, piraci, policjanci, strażacy ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu spotkali się na sali. Bal rozpoczęły Panie: Edyta Paszkowska i Alicja Woźniak, które na początek poprowadziły kilka integracyjnych zabaw i tańców. Następnie pojawiła się Pani wodzirej, która w przebraniu trolla prowadziła zabawę dla dzieci i rodziców. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy odbył się poczęstunek zorganizowany przez Rodziców.

 

 

Udział w prezentacjach "Za kolędę dziękujemy"

   Dnia 14 stycznia 2018r. dzieci z naszego przedszkola z grup II i III pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Chwedczuk Agaty Woźniak wystąpiły podczas XXV prezentacji "Za kolędę dziękujemy", które organizowane były XIX raz na poziomie powiatowym i VI raz na poziomie wojewódzkim. Mali kolędnicy zaprezentowali się w Jasełkach. W dalszej części uroczystości wystąpiła dziewczynka z grupy IV Lena Żuk pod kierunkiem Pani Ireny Mertowskiej prezentując pastorałkę "Aniołek najładniejszy".