Konkurs "Najpiękniejszy Różaniec"

     

  W dniu 26 października 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Najpiękniejszy Różaniec” zorganizowany przez Panią Bożenę Sijko – katechetę przedszkola.

Do udziału w konkursie przystąpiły dzieci 3-6 letnie z Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie. Łącznie wpłynęły 32 prace. Komisja Konkursowa w składzie :

  • Proboszcz Parafii Konstantynów Ks. Waldemar Tkaczuk
  • Dyrektor Przedszkola Pani Monika Jankiewicz
  • Pani Małgorzata Kowaluk

dokonała oceny wszystkich prac wyłaniając najciekawsze

I miejsce otrzymał Kacper Laszuk 6-latek – Gr .VI

II miejsce otrzymała Zosia Panasiuk 4-latek – Gr.II

III miejsce otrzymała Lena Ziomkowska 6-latek – Gr. VI

Wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody w formie książek oraz dyplom. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie w Kościele Parafialnym w Konstantynowie. Ekspozycja potrwa do końca listopada 2017r. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz zachęcamy do obejrzenia prac.

 

 

Wyjazd do kina WENUS

       Dzieci z grup: II i III w dn. 20.10.2017r. wzięły udział w wycieczce do kina WENUS w Janowie Podlaskim. Obejrzały bajkę "O czym szumi las". Film animowany przeznaczony dla najmłodszych widzów opowiada o leśnych zwierzątkach, które postanawiają wprowadzić prawo mówiące o przyjaźni między zwierzątkami i zabraniające ich zjadania. Przed wyjazdem przypomniano dzieciom o właściwym zachowaniu w autobusie i kinie. Po powrocie omawiano bohaterów i akcję bajki.

Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie na Przedszkolaka.

     Dzień Edukacji Narodowej przypadający na 14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu dnia 13.10.2017 r. Dla uczczenia tak ważnego dnia dla polskiej edukacji dzieci prezentowały wiersze i piosenki o pracownikach przedszkola dziękując im za trud jaki wkładają w swoją pracę, za uśmiech i serce. W podziękowaniu wręczyły wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki z okazji Święta Edukacji. Tego dnia odbyło się również uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Grupa 3-latków zaprezentowała swoje umiejętności przed publicznością. Po złożeniu przez dzieci przysięgi Pani Dyrektor przy pomocy dużego lizaka dokonała pasowania. Gratulujemy najmłodszym przedszkolakom przyjęcia do naszego grona.

    Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pan Policjant". Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Wystawa prac konkursowych zdobi korytarz przedszkolny. Zapraszamy do obejrzenia prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

 

 

Teatrzyk "Rady dobrej wróżki"

       Dnia 09.10.2017r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Rady dobrej wróżki" w wykonaniu aktorów Teatru MAGIK z Białegostoku. Treści jakie poruszono w przedstawieniu to: zdrowe odżywianie się, zdrowy styl życia, przyjazne nastawienie do innych. 

 

Wycieczka do Roskoszy

       Dnia 28 września 2017r. grupy 4 i 5-latków wzięły udział w wycieczce do ECKiW Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. Celem wycieczki było poznanie ginących zawodów i udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci robiły ciasteczka, rogaliki i bułeczki. Po upieczeniu odbyła się degustacja własnoręcznie wytworzonych wypieków. Przedszkolaki poznały także ginące zawody takie jak: kowal, kołodziej, rymarz, szwacz. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek opowiadanych przez oprowadzającego przewodnika. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas obiad.

 

 

Spotkanie z Policjantem

W dniu 22.09.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu Policjanta- Pana Paszkowskiego z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Spotkanie dzieci z Policjantem odbyło się w oddziałach IV-VI zlokalizowanych w Szkole Podstawowej przy ul. Nowej , a następnie w oddziałach I-III w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Platera.

Celem spotkania było:

- utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego
- poznanie pracy policjanta
- wzbudzanie zaufania do policjanta, jako osoby, której można zaufać  

            Podczas pogadanki utrwalono podstawowe zasady bezpieczeństwa: właściwe przechodzenie przez jezdnię, oznaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, uczulono na niebezpieczeństwa zagrażające w kontaktach z osobami nieznajomymi. Dzieci zostały zapoznane z numerami alarmowymi, poznały niebezpieczną pracę policjanta, jego umundurowanie, mogły przyjrzeć się akcesoriom potrzebnymi w pracy. Przedszkolaki otrzymały kolorowanki policjanta oraz radiowozu policyjnego. W podziękowaniu zaprezentowały jak uczą się o bezpieczeństwie: zaśpiewały piosenki " Pan Policjant" oraz "Bezpieczne przejście". 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

       Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie przedszkola w rozwoju, edukacji i wychowaniu dzieci. W naszym przedszkolu również odbyły się obchody tego dnia. 

     Grupy zlokalizowane w szkole podstawowej i grupy w budynku przedszkola spotkały się w swoich gronach aby świętować dzień przedszkolaka.  Spotkania otworzyła Pani Dyrektor witając serdecznie wszystkich przedszkolaków, przybliżając dzieciom ich prawa i składając najlepsze życzenia. W dalszej części spotkań każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę, wiersz lub taniec. W celu lepszego poznania i stworzenia życzliwej, wesołej atmosfery odbyły się zabawy integracyjne takie jak: Kółko graniaste, Jedzie pociąg, Kolorowe listki, Krasnoludki, Mało nas. Wspólne zabawy przy piosenkach oraz konkurencje sportowe dostarczyły dzieciom wiele radości. Każdy przedszkolak otrzymał emblemat na bluzeczkę- symbol obchodzonego święta.