Wycieczka do Grabanowa

    W dniu 23.05.2018r. dzieci 4-5- letnie z grup: II i III odbyły wycieczkę do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Grabanowie, gdzie wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących pszczelarstwa.   Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, obejrzały jego strój oraz dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego ula. Oglądały zasuszone owady ( pszczołę, osę, trzmiela, szerszenia) oraz ich gniazda. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Wszystkie dzieci degustowały miodek na wafelkach. Przedszkolaki  własnoręcznie wykonywały także świeczki z plastrów wosku. Na koniec odwiedziły pasiekę, gdzie ubrane w stroje pszczelarskie zobaczyły pracujące owady w ulu. Z uśmiechami na twarzach i balonami z pszczółkami wróciły do przedszkola.

 

 

 

Kino w Przedszkolu

      W dniach 18.05.2018 i 21.05.2018 z inicjatywy Rady Rodziców zorgaznizowano  Kino w Przedszkolu. Przyciemniona sala i ekran multimedialny- sprawiły, ze dzieci mogły poczuć się jak w kinie. Przed wejściem każdy przedszkolak kupił sobie popcorn, bilet i zajął miejsce w wybranym rzędzie. Każda grupa obejrzała bajkę adekwatną do swojego wieku. 

 

 

 

Konkurs recytatorski

    Dnia 11 maja 2018r. odbył się konkurs recytatorki pt. "Jakie znasz zawody?" zorganizowany przez Panią Katarzynę Łagodziuk. Celem konkursu było rozbudzania zainteresowania dzieci polską literaturą oraz zachęcanie do prezentowania swoich umiejętności przed publicznością. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z naszego przedszkola. Wszystkie bardzo starannie przygotowały się do recytacji. Komisja, w składzie: Pani Monika Jankiewic- dyrektor przedszkola, Pani Beata Łyczewska- pełniąca obowiązki dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie oraz Pan Krzysztof Mitura- pracownik przedszkola, podczas oceniania brała pod uwagę: odpowiedni dobór wiersza, prezentację wiersza oraz strój.

Laureatami zostali:

Mikołaj Naumiuk- I miejsce

Dominik Szpura- I miejsce

Kamila Kondraciuk- II miejsce

Lena Żuk- III miejsce

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Pani Beata Łyczewska wyróżniła 3-latki - najmłodszą grupkę dzieci biorącą udział w konkursie.

 

Zajęcia czytelniczo- teatralne

       Podczas zajęć czytelniczo- teatralnych prowadzonych w przedszkolu przez Panią Edytę Paszkowską gościmy rodziców dzieci, którzy czytają wybrane utwory literackie, przyczyniając się tym samym do rozwijania zainteresowań czytelniczych młodych słuchaczy. 

Dnia 10 kwietnia 2018 r. odwiedziła nas  Pani Marzena Szymczuk, która przeczytała  bajkę pt. „Psi patrol. Wygrany mecz”.  Dnia  17 kwietnia 2018 r. gościliśmy Panią Magdalenę Warowną, która przeczytała książkę pt. „Jaś i łodyga fasoli”. Słuchane bajki i opowiadania przenoszą dzieci w niezwykły, bajkowy świat, gdzie wspólnie z głównymi bohaterami przeżywają ich przygody i perypetie. Zapraszamy chętnych rodziców do udziału w akcjach czytelniczych organizowanych w naszym przedszkolu.

 

 

 

Teatrzyk "Perypetie księżniczki Karolinki"

       Dnia 09.05.2018r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru „Magik” z Białegostoku, którzy wystawili przedszkolakom przedstawienie teatralne pt. „ Perypetie księżniczki Karolinki”. Aktorzy przenieśli dzieci w świata przygód małej dziewczynki. Karolinka to złośliwa księżniczka, która twierdzi, że wszystko wie i na wszystkim się zna. W rzeczywistości słowa jej to tylko przechwałki, które stają się przyczyną wielu zabawnych, ale czasem też niebezpiecznych nieporozumień. Dopiero książę Jerzy i jego cudowny kwiat dobroci zmienia księżniczkę. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami, a po powrocie do sal dzieliły się swoimi wrażeniami.

 

Zajęcia przyrodnicze

     Dnia 08.05.2018r. naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Magdalena Żychowska- pracownik Lubelskich Parków Krajobrazowych w Janowie Podlaskim. Przeprowadziła ciekawe zajęcia przyrodnicze "Poznajemy różne środowiska- łąka, rzeka, las". Wprowadziła dzieci w świat zwierząt i roślin jakie możemy spotkać w tych środowiskach przyrodniczych. Kolorowe plansze i eksponaty owadów sprawiły, ze dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek naszego gościa. 

 

 

Spotkania ze strażakami

      W dniach 04.- 07.05.2018r. odbyły się spotkania ze strażakiami, którzy w interesujący sposób opowiadali dzieciom o swojej pracy, dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedszkolaki poznały numery alarmowe do straży pożarnej. Dużą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego. Dziękujemy Panom Strażakom za interesujące spotkania.