Pasowanie na Przedszkolaka

      Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 12 października. Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując głośne brawa od swoich starszych kolegów i koleżanek.  Złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego lizaka dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Życzymy nowym przedszkolakom wielu radosnych chwil w przedszkolu i w gronie rówieśników.

 

 

Wyjazd na spektakl "Zośka, Piraci i wielka draka"

        Dnia 10.10.2018r. dzieci z oddziałów szkolnych wzięły udział w wyjeździe do Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Zośka, Piraci i wielka draka" w wykonaniu teatru FORM.ART z Łodzi. Była to opowieść o piratach i Zosi, która bardzo pragnęła zostać piratką. Niestety nikt jej marzenia nie traktował poważnie. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyruszyła w piracką podróż. Wyszła z tego pełna przygód, fantazji, zabawy, niezła... draka. Dzieci oglądały spektakl z wielkim zainteresowaniem. 

  

 

 

 

Spotkanie z Policjantem

         Dnia 04 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem Andrzejem Dudziukiem z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Nasz gość utrwalił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowego oraz przypomniał o zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu, na podwórku. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i nieznanymi zwierzętami, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Pana Policjanta. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły podziękowanie oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Pan Policjant".

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy 20.09.2018. Uroczystość miała na celu integrację środowiska przedszkolnego, kształtowanie świadomości przynależności do ,,rodziny przedszkolnej”, rozwijanie takich cech jak: współdziałanie, przyjaźń oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw przy muzyce.

Tego dnia wszystkie grupy spotkały się na tarasie przedszkolnym, gdzie na początku wspólnie zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek" oraz złożyły przysięgę przedszkolaków. Pani Dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta i zaprosiła do wesołej zabawy. Panie Alicja Woźniak i Agata Woźniak poprowadziły zabawy integracyjne przy piosenkach takich jak: Jedzie pociąg, Krasnoludki, Woogi- boogi, Kaczuszki oraz zabawy taneczne przy muzyce z repertuaru Disco Kids.

Ważnym punktem tego dnia była również wizyta fotografa i sesja zdjęciowa w plenerze- było to nowe doświadczenie dla dzieci.

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie roku szk. 2018/2019

WAKACJE

 Już nadeszło lato, czas radości, słońca,

wielu przygód i zabaw bez końca!

            Jednak w czasie zabaw

Drogie Dzieci

             musicie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.  

       

              1. Właściwie przygotowane dzieci do opalania

gdy słoneczko świeci,

              noszą czapki, chustki, chronią swoje głowy.

              Kremy z filtrem stosują,

              swoje ciało nim smarują.

         

           

          2. W miejscach strzeżonych się kąpiemy,

               ale tylko wtedy, gdy dorosły ci pozwoli.

               Nigdy nie skacz na główkę do wody,

               bo są ku temu ważne powody!

               Możesz stracić zdrowie, życie,

               nawet jeśli pływasz znakomicie!

         

               3. W czasie wędrówki po lesie

wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.

        

           

                4. Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łace

bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może

                i cię zwierzątko ugryzie lub ubodzie!

           

                5. Nie drażnij pszczół ani innych owadów,

nie będzie ci trzeba robić okładów.

         

                  6. Maszyny rolnicze nie są do zabawy,

więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.

           

              Gdy grozi ci niebezpieczeństwo dzwoń

               112 numer alarmowy

               do  wszystkich służb ratunkowych;

                  policja 997

                  straż pożarna 998         

                  pogotowie ratunkowe 999

 

WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

ŻYCZĄ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA :)

 

Uroczystość Zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018

      22 czerwca 2016r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku - szybko minęło. Nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci, które w wierszach i piosenkach pożegnały się z przedszkolem, Paniami, koleżankami i kolegami oraz powitały wakacje. Pani Dyrektor zakończyła bieżący rok krótkim podsumowaniem oraz podziękowała rodzicom, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Na koniec przedszkolaki pożegnały się ze swoimi wychowawcami i rówieśnikami z grup.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.