Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy 20.09.2018. Uroczystość miała na celu integrację środowiska przedszkolnego, kształtowanie świadomości przynależności do ,,rodziny przedszkolnej”, rozwijanie takich cech jak: współdziałanie, przyjaźń oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw przy muzyce.

Tego dnia wszystkie grupy spotkały się na tarasie przedszkolnym, gdzie na początku wspólnie zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek" oraz złożyły przysięgę przedszkolaków. Pani Dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta i zaprosiła do wesołej zabawy. Panie Alicja Woźniak i Agata Woźniak poprowadziły zabawy integracyjne przy piosenkach takich jak: Jedzie pociąg, Krasnoludki, Woogi- boogi, Kaczuszki oraz zabawy taneczne przy muzyce z repertuaru Disco Kids.

Ważnym punktem tego dnia była również wizyta fotografa i sesja zdjęciowa w plenerze- było to nowe doświadczenie dla dzieci.

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie roku szk. 2018/2019

WAKACJE

 Już nadeszło lato, czas radości, słońca,

wielu przygód i zabaw bez końca!

            Jednak w czasie zabaw

Drogie Dzieci

             musicie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.  

       

              1. Właściwie przygotowane dzieci do opalania

gdy słoneczko świeci,

              noszą czapki, chustki, chronią swoje głowy.

              Kremy z filtrem stosują,

              swoje ciało nim smarują.

         

           

          2. W miejscach strzeżonych się kąpiemy,

               ale tylko wtedy, gdy dorosły ci pozwoli.

               Nigdy nie skacz na główkę do wody,

               bo są ku temu ważne powody!

               Możesz stracić zdrowie, życie,

               nawet jeśli pływasz znakomicie!

         

               3. W czasie wędrówki po lesie

wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.

        

           

                4. Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łace

bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może

                i cię zwierzątko ugryzie lub ubodzie!

           

                5. Nie drażnij pszczół ani innych owadów,

nie będzie ci trzeba robić okładów.

         

                  6. Maszyny rolnicze nie są do zabawy,

więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.

           

              Gdy grozi ci niebezpieczeństwo dzwoń

               112 numer alarmowy

               do  wszystkich służb ratunkowych;

                  policja 997

                  straż pożarna 998         

                  pogotowie ratunkowe 999

 

WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

ŻYCZĄ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA :)

 

Uroczystość Zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018

      22 czerwca 2016r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku - szybko minęło. Nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci, które w wierszach i piosenkach pożegnały się z przedszkolem, Paniami, koleżankami i kolegami oraz powitały wakacje. Pani Dyrektor zakończyła bieżący rok krótkim podsumowaniem oraz podziękowała rodzicom, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Na koniec przedszkolaki pożegnały się ze swoimi wychowawcami i rówieśnikami z grup.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

 

 

 

 

Wycieczka Przedszkolaków

      Dnia 04.06.2018 dzieci 5-6-letnie z oddziałów IV-VI wzięły udział w autokarowej wycieczce do Kazimierza Dolnego, gdzie jeżdżąc ekobusikami zwiedziły Rynek i poznały historię kogucika kazimierskiego. Zobaczyły najstarsze w Polsce i słynne organy w Kościele w Kazimierzu. Przechodziły przez piękny i malowniczy wąwóz. Przepłynęły statkiem do Janowca gdzie zwiedziły z przewodnikiem Magiczne Ogrody. Następnie mogły korzystać z atrakcji parku i bawić się na urządzeniach. Zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do domu. 

 

 

 

 

 

IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Przedszkolaków

      Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca na sali gimnastycznej w budynku szkoły podstawowej odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, w której wzięły udział dzieci z przedszkola w Konstantynowie oraz dzieci z przedszkola w Leśnej Podl. Celem olimpiady było rozwijanie sprawności ruchowej i zachowań prozdrowotnych, propagowanie bezpiecznych zabaw oraz przeżywanie miłych chwil w gronie przedszkolaków. Podczas uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Konstantynów Pana Romualda Murawskiego, Sekretarz Gminy  Panią Elżbietę Łazowską, Proboszcza Parafii Konstantynów Ks. Waldemara Tkaczuka, Przewodniczącego Rady Gminy Konstantynów Pana Tadeusza Hryciuka, Wicedyrektor Przedszkola w Leśnej Podlaskiej Panią Dorotę Panasiuk, Dyrektora Szkoły Podstawowej Pana Marka Horbowicza, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Panią Ewę Mikulską.

Uroczystość rozpoczęła się od wmaszerowania na salę poszczególnych grup na czele z flagą olimpijską oraz pokazu tanecznego dzieci pod kierunkiem Pani Edyty Paszkowskiej. Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie Monika Jankiewicz dokonała uroczystego otwarcia Olimiady i zapaliła znicz olimpijski. Prowadząca Pani Irena Mertowska zaprosiła uczestników olimpiady do złożenia ślubowania, po czym zawodnicy zajęli swoje stanowiska i przystąpili do wykonywania zadań. W przerwie przewidziany został poczęstunek dla dzieci oraz malowanie twarzy przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także pokazy karate i fitness.  Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w formie medali, a przedszkola pamiątkowe puchary. 

 

 

 

Dzień Mamy i Taty

      W dniach 25- 30.05.2018 w poszczególnych grupach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Na tą okazję dzieci przygotowały programy taneczno – wokalno - recytatorskie. Sale przedszkolne stały się scenami, na których dzieci w pięknych strojach zaprezentowały programy artystyczne. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po występie było wręczanie laurek oraz wiele uśmiechów i radości. Następnie zaproszono na wspólny poczęstunek. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!