Mobilne oceanarium

    6 listopada do szkoły przybyło Mobilne Oceanarium, w którym mogły wziąć udział także dzieci z przedszkola. Dzieci 5- i 6- letnie zabrane zostały w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej kopule wyświetlono film animowany "Zaczarowana rafa". Przedszkolaki mogły odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Wycieczka na cmentarz

       31 października dzieci z grup IV-VI wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. W czasie wycieczki poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Szczególną uwagę zwrócono dzieciom na grób poświęcony pamięci poległych żołnierzy z I Wojny Światowej. Była to ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

 

 

 

Wizyta uczniów szkoły podstawowej

     W dniu 30.10.2018 odwiedzili nas uczniowie kl. II b szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Marzenny Sawczuk przedstawili dla przedszkolaków scenkę pt. "Na niezgodę życia szkoda".  Inscenizacja opowiadała o przyjaźni,  w prosty i żartobliwy sposób zachęcała dzieci do budowania porozumienia między sobą i szukania innych rozwiązań niż kłótnia. 

 

Konkurs "Przyrodnicze Cudaczki"

        Dnia 26.10.2018 odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu technicznego "Przyrodnicze Cudaczki". Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, szukanie oryginalnych rozwiązań plastycznych, dostrzeganie charakterystycznych cech wyglądu owoców, warzyw i innych materiałów przyrodniczych. Zadaniem konkursowym było wykonanie stworka- cudaczka z dowolnych jesiennych materiałów przyrodniczych. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Laureatami wśród dzieci uczęszczających do grup I-III zostali: 

I miejsce- Klaudia Skubisz, II miejsce- Hubert Kamiński, III miejsce - Aleksander Laszuk. 

Laureatami wśród dzieci z grup IV-VI zostali: 

I miejsce- Maria Maziejuk, II miejsce- Jakub Stępnik, III miejsce - Martyna Naumiuk i Mikołaj Naumiuk. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książeczki.

 

  

 

   

 

Rekord dla Niepodległej

Z wizytą w piekarni

   W związku z realizowaną tematyką zajęć:  „Jak powstaje chleb?”, 17 października grupa 6-latków pod opieką Pani Andżeliki Ołtuszyk wybrała się do pobliskiej piekarni. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. 6- latki zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciła o nowe doświadczenia. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty obchodziliśmy w przedszkolu i szkole dnia 15.10.2018r. Oficjalna uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej i rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków.

      Dzieci 6-letnie pod kierunkiem pań: Grażyny Fila i Małgorzaty Kolenda wystawiły przedstawienie teatralne pt. "Dom pod grzybem" oraz zatańczyły Krakowiaka. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i innych pracowników.

      Podczas uroczystości gościliśmy Pana Wójta Romualda Murawskiego, który w swoim przemówieniu podkreślił rangę tego święta upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej i złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Dyrektor przedszkola Monika Jankiewicz oraz Dyrektor szkoły podstawowej Irena Mertowska powiedziały o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela oraz podziękowały za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim pracownikom związanym z oświatą w naszej miejscowości.