Konkurs "Przyrodnicze Cudaczki"

        Dnia 26.10.2018 odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu technicznego "Przyrodnicze Cudaczki". Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, szukanie oryginalnych rozwiązań plastycznych, dostrzeganie charakterystycznych cech wyglądu owoców, warzyw i innych materiałów przyrodniczych. Zadaniem konkursowym było wykonanie stworka- cudaczka z dowolnych jesiennych materiałów przyrodniczych. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Laureatami wśród dzieci uczęszczających do grup I-III zostali: 

I miejsce- Klaudia Skubisz, II miejsce- Hubert Kamiński, III miejsce - Aleksander Laszuk. 

Laureatami wśród dzieci z grup IV-VI zostali: 

I miejsce- Maria Maziejuk, II miejsce- Jakub Stępnik, III miejsce - Martyna Naumiuk i Mikołaj Naumiuk. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książeczki.

 

  

 

   

 

Rekord dla Niepodległej

Z wizytą w piekarni

   W związku z realizowaną tematyką zajęć:  „Jak powstaje chleb?”, 17 października grupa 6-latków pod opieką Pani Andżeliki Ołtuszyk wybrała się do pobliskiej piekarni. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. 6- latki zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciła o nowe doświadczenia. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty obchodziliśmy w przedszkolu i szkole dnia 15.10.2018r. Oficjalna uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej i rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków.

      Dzieci 6-letnie pod kierunkiem pań: Grażyny Fila i Małgorzaty Kolenda wystawiły przedstawienie teatralne pt. "Dom pod grzybem" oraz zatańczyły Krakowiaka. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i innych pracowników.

      Podczas uroczystości gościliśmy Pana Wójta Romualda Murawskiego, który w swoim przemówieniu podkreślił rangę tego święta upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej i złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Dyrektor przedszkola Monika Jankiewicz oraz Dyrektor szkoły podstawowej Irena Mertowska powiedziały o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela oraz podziękowały za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim pracownikom związanym z oświatą w naszej miejscowości. 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

      Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 12 października. Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując głośne brawa od swoich starszych kolegów i koleżanek.  Złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego lizaka dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Życzymy nowym przedszkolakom wielu radosnych chwil w przedszkolu i w gronie rówieśników.

 

 

Wyjazd na spektakl "Zośka, Piraci i wielka draka"

        Dnia 10.10.2018r. dzieci z oddziałów szkolnych wzięły udział w wyjeździe do Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Zośka, Piraci i wielka draka" w wykonaniu teatru FORM.ART z Łodzi. Była to opowieść o piratach i Zosi, która bardzo pragnęła zostać piratką. Niestety nikt jej marzenia nie traktował poważnie. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyruszyła w piracką podróż. Wyszła z tego pełna przygód, fantazji, zabawy, niezła... draka. Dzieci oglądały spektakl z wielkim zainteresowaniem. 

  

 

 

 

Spotkanie z Policjantem

         Dnia 04 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem Andrzejem Dudziukiem z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Nasz gość utrwalił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowego oraz przypomniał o zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu, na podwórku. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i nieznanymi zwierzętami, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Pana Policjanta. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły podziękowanie oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Pan Policjant".