Pierwszy Dzień Wiosny w grupach młodszych

    Dzieci z młodszych grup przedszkolnych powitały Wiosnę 22 marca. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne, przygotowane przez Panią Sylwię Dąbrowską. Następnie dzieci z grupy 4-latków zaprezentowały wiersze o Wiośnie i została wspólnie odśpiewana piosenka „Maszeruje wiosna”. Przedszkolaki sprawdziły także swoją wiedzę w wiosennych zagadkach, które przygotowała Pani Małgosia Kowaluk. Na zakończenie został przeczytany list od Pani Wiosny, w którym poprosiła dzieci o ozdobienie swojej sukni. Każda grupa ozdobiła według własnego pomysłu sukienkę Pani Wiosny, a prace dzieci zostały zaprezentowane na korytarzu Przedszkola.

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w grupach starszych

      Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy trochę inaczej niż zawsze.

21 września przyjechał do szkoły Cyrk LUNA, który zaprezentował dla dzieci pokaz żonglerki, akrobacje, elementy magii, tresurę zwierząt i wspaniałą zabawę z klaunami. Dużo emocji wzbudził wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagradzały artystów gromkimi brawami. Wszystko dostarczyło dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń. Kolejną niespodzianką tego dnia było spotkanie z Panią Zytą Chajkaluk- pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, która przeprowadziła dla przedszkolaków zajęcia edukacyjne pt. "Przychodzi wiosna" i przybliżyła dzieciom tematykę dotyczącą zwiastunów wiosny. Na koniec rozdała kolorowe zakładki do książek. 

 

 

 

 

Rekrutacja - 2019/2020

 

INFORMACJA

DLA RODZICOW DZIECI 3-6 LETNICH

ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY KONSTANTYNÓW

 

 Od dnia 18.02.2019r. (poniedziałek) są przyjmowane wnioski

o przyjęcie do Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie na rok szkolny 2019/2020.

        Wnioski można składać do Dyrektora Przedszkola w terminie

do 15.03.2019r. w godzinach od 8.00-16.00.

        Druk wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące terminów

przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

znajdują się w siedzibie Przedszkola przy ul. Stanisława Platera7 w Konstantynowie

oraz na stronie internetowej przedszkola pod adresem www. przedszkole-konstantynow.pl

       

 

 

Bal Karnawałowy

     Bal karnawałowy odbył się 06.02.2019r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Konstantynowie. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Na balu w bajkowej scenerii pojawiły się księżniczki, wróżki, biedronki, motylki, super bohaterowie, policjanci, strażacy, a także postacie z ulubionych bajek takich jak Czerwony Kapturek, Syrenka, Pszczółka Maja czy Myszka Mini. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Zabawę prowadziła pani Andżelika Ołtuszyk. Na koniec odwiedziła nas Pani Beatka z Gminnej Biblioteki Publicznej, która przypomniała nam bajkę o Kopciuszku. Niespodzianką były balony i paczuszki ze słodyczami, które dzieci zabrały do domów. 

 

 

 

Baśń o dwunastu miesiącach- inscenizacja uczniów szkoły podstawowej

      Dnia 31 stycznia zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia inscenizacji pt. "Baśń o dwunastu miesiącach" w wykonaniu uczniów klasy II szkoły podstawowej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Marzenny Sawczuk.  Była to niezwykła opowieść o złej macosze, niewdzięcznej córce i dobrotliwej pasierbicy. Macocha z córką wysłały sierotkę na mróz, by już nigdy nie wróciła. Tymczasem dziewczynka poznaje nieoczekiwanych pomocników – dwunastu braci. To pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara. Uczniowie wcieleni w role miesięcy przypomnieli przedszkolakom co nam niesie każdy miesiąc. 

 

 

Koncert wolontariuszy

     Dnia 25 stycznia 2019 przedszkolaki z oddziałów szkolnych obejrzały i wysłuchały koncertu wolontariuszy ze  szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej, którzy wystąpili pod opieką Pani Teresy Bogusz-Filipiuk. Dzieci odwdzięczyły się za piękny występ śpiewając piosenkę z dziecięcego repertuaru.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w dniach 18-22.01.2019 nasze przedszkole gościło Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.