Mikołajki

"Mikołajki mogą być jak z bajki...

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki.

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza...

Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!"

      Dnia 6 grudnia od rana w przedszkolu panowała radość. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa - Św. Mikołaja! Kiedy rozbrzmiewały dzwoneczki... to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował dzieci prezentami. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały piosenkami i wierszykami. 

   

Andrzejki

       Andrzejki 29 listopada były wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Był to dzień zabaw i tańców, ale również – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Przedszkolaki dowiedziały się co ich czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną, jak będzie miał na imię przyszły mąż lub przyszła żona, kto pojedzie w daleką podróż itp.) Czy wróżby się spełnią?..... – przyszłość pokaże. 

  

  

  

 

Dzień Pluszowego Misia

       26 listopada nasze przedszkolne sale wypełniły się misiami: małymi, dużymi, burymi, kolorowymi, milutkimi, z kokardką czy w kubraczku...  Słuchanie bajek i opowiadań o misiach, nauka wierszyków, zabawy z pluszakami, tańce z misiami w rytm muzyki, prace plastyczne, fotobudka- to część atrakcji z okazji obchodzonego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, budowały im domki, ustawiały od największego do najmniejszego, ćwiczyły z nimi. Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i  radości. 

   

 

  

  

 

 

Święto ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

       W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto- 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dzieci z grupy VI pod kierunkiem Pani Grażyny Fila przygotowały część artystyczną, podczas której recytowały wiersze opowiadające o historii Polski, symbolach narodowych i wielkich Polakach. Dzieci zaprezentowały także pieśni patriotyczne takie jak "O mój rozmarynie", "Maszerują strzelcy", "Jestem Polką i Polakiem". Na koniec zatańczyły "Krakowiaka".
Młodszych przedszkolaków odwiedziła tego dnia pani bibliotekarka Beata Łyczewska, która włączyła się w obchody tak ważnego dla Polski święta. Dzieci wysłuchały utworów patriotycznych i obejrzały prezentację multimedialną o symbolach narodowych. Nasze przedszkole wzięło również udział w akcji "Rekord dla Niepodległej"- o godzinie 11.11 wszyscy dumnie odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo ważnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci „Małych Polaków”. 
 
 
 
  
  
  
  
 

Mobilne oceanarium

    6 listopada do szkoły przybyło Mobilne Oceanarium, w którym mogły wziąć udział także dzieci z przedszkola. Dzieci 5- i 6- letnie zabrane zostały w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej kopule wyświetlono film animowany "Zaczarowana rafa". Przedszkolaki mogły odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Wycieczka na cmentarz

       31 października dzieci z grup IV-VI wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. W czasie wycieczki poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Szczególną uwagę zwrócono dzieciom na grób poświęcony pamięci poległych żołnierzy z I Wojny Światowej. Była to ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

 

 

 

Wizyta uczniów szkoły podstawowej

     W dniu 30.10.2018 odwiedzili nas uczniowie kl. II b szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Marzenny Sawczuk przedstawili dla przedszkolaków scenkę pt. "Na niezgodę życia szkoda".  Inscenizacja opowiadała o przyjaźni,  w prosty i żartobliwy sposób zachęcała dzieci do budowania porozumienia między sobą i szukania innych rozwiązań niż kłótnia.