DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny w naszym przedszkolu- odbył się 1 czerwca na placu przedszkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci, które zaprezentowały swoje zdolności teatralne w przedstawieniu pt. „Przygody niegrzecznej żabki”

oraz umiejętności wokalne w piosenkach dla mamy i taty. Wystąpiły również dziewczynki z grupy tanecznej, które pokazały ciekawe układy taneczne.

Dzień ten przepełniony był także innymi atrakcjami: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, kiełbaski z grilla, słodkości, zabawy przy muzyce,

bańki mydlane, upominki dla dzieci i rodziców.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli pracownicy przedszkola, dzieci i rodzice.

Atmosfera była radosna i niezwykle rodzinna!!!

 

 

Zaproszenie na Dzień Rodziny

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Dnia 13.04.2014r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Strażaka, który zapoznał dzieci ze swoja praca zawodowa.Dzieci poznały numer, pod jaki należy dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy straży pożarnej. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego można było wejść i chwilę posiedzieć. Dzieci podziwiały sprzęt gaśniczy oraz strój strażaka do codziennej pracy, wysłuchały dźwieku syren strażackich. Odbył się również pokaz obsługi węża strażackiego podczas pożaru. Na zakończenie spotkania przedszkolacy zaśpiewali "Sto lat" i wręczyli laurki dla naszego gościa z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Po tym spotkaniu wszyscy chłopcy zapragnęli w przyszłości zostać strażakami :-)

 

 

 

Pożegnanie Kubusia

 

 W piątek 09.05.2014r. odbył się pogrzeb  zmarłego Jakuba Kozioł wychowanka grupy IV Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie . Na ostatnim pożegnaniu zgromadziło się wielu ludzi. Byli wśród nich wychowankowie i nauczyciele Przedszkola, do którego uczęszczał Kuba oraz sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy, których poruszyła śmierć Jakuba. Wszyscy pogrążeni byli w wielkim żalu i głębokiej zadumie. W niezwykle wzruszający sposób pożegnała wychowanka dyrektor przedszkola Monika Jankiewicz mówiąc między innymi: 

 

     W imieniu całej społeczności Przedszkolnej, staję tu by pożegnać Kubę. Narodził się dla Nieba -  umarł aby żyć wiecznie - przez krótką chwilę stanął na naszej drodze i dał się poznać jako pogodny, energiczny, pomysłowy chłopak, sympatyczny kolega a jednocześnie wrażliwy, miły  i życzliwy wobec wszystkich wychowanek.

    Kubusiu uczęszczałeś do naszego Przedszkola niespełna dwa lata, zdobywałeś tu nową wiedzę i umiejętności, szczególnie dałeś się zauważyć podczas przedszkolnych przedstawień teatralnych.Dzisiaj to my wychowawcy, nauczyciele gromadzimy się przy twojej trumnie a Ty udzielasz nam ważnej lekcji: przywołując słowa  ks. Jana Twardowskiego -  „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” - Uczysz nas, że nie wolno marnować żadnej chwili swego życia, trzeba wybierać to, co najważniejsze, trwałe, nieprzemijające To pożegnanie jest dla nas bolesnym doświadczeniem.  Nie jest łatwo żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Nie wiemy, dlaczego Bóg tak szybko wezwał Cię do siebie. Wierzymy, że ta przedwczesna śmierć nie była bezowocna.     

     Odczuwamy wraz z Twoimi najbliższymi ogromny smutek i ból. Wierzymy jednak, że Ty jesteś tam szczęśliwy, bo Tam przecież nie ma ni płaczu ni łez. My zyskujemy w Twojej osobie orędownika u Boga. Przychodzimy dziś tu przede wszystkim po to, by wspólnotą naszych serc i myśli zaświadczyć o tym, że pamięć o Tobie nie zostanie zatarta. Pozostaniesz w naszej pamięci radosny, sympatyczny, zawsze lubiany przez koleżanki, kolegów, Nauczycieli i Pracowników Przedszkola. „Odszedłeś cicho i bez pożegnania, Jak ten, co nie chce swym odejściem smucić, Jak ten, co wierzy w chwili rozstania, że ma niebawem z dobrą wieścią wrócić.” 

    W tym szczególnym czasie łączymy się w bólu z Rodzicami, Rodzeństwem oraz całą Rodziną Kuby. Niech Matka Boża nieustannie pociesza Was i wspiera w tych trudnych chwilach.

 

   To nieodżałowana strata dla wszystkich, którzy Go znali i kochali. Nie znajdujemy słów, by wyrazić smutek i ogromną pustkę, jaką odczuwamy. Kuba pozostanie w naszej pamięci, zapamiętamy Go jako wspaniałego i lubianego wychowanka. Głęboko wierzymy, że tam, dokąd odszedł, spotka ukojenie duszy, a pamięć o nim żyć będzie w naszych sercach.

 

   

Program "Czyste powietrze wokół nas"

  

Dnia 29.04.2014 odbyło się spotkanie podsumowujace

realizację programu edukacji antytytoniowej

"Czyste powietrze wokół nas".

W spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci z przedszkola.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. W ramach realizacji zagadnień z programu dzieci posiadły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu tytoniowego, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, wykonywały pracę plastyczna „Czyste powietrze wokół nas”, projektowały znaczek "Nie pal przy mnie", nauczyły się piosenki o bohaterze programu, kolorowały obrazki Dinka i kwiatków symbolizujących czyste powietrze.

 

 

 

 

Przedszkolny Kiermasz Wielkanocny

 

    Dnia 13 kwietnia 2014r. w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie odbył się Przedszkolny Kiermasz WielkanocnySala pełna Gości obejrzała program artystyczny w wykonaniu dzieci z wszystkich grup oraz prezentację multimedialną pt. „Z życia Przedszkola”. Można było również kupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, nauczycieli i rodziców. W trakcie spotkanie odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców. Za obecność i zaangażowanie - dziękujemy!!!

 

 

PRZEDSZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Grono Pedagogiczne,Dzieci oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie

 

ZAPRASZAJĄ

na spotkanie integracyjne połączone z Kiermaszem ozdób Wielkanocnych, które odbędzie się w dniu13.04.2014r.  (Niedziela Palmowa) w  godzinach od 13.00-15.30 w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie ul. Piłsudskiego 4