Pasowanie na Przedszkolaka oraz Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla naszych 3 i 4-latków, którzy po raz pierwszy wystapili przed licznie zgromadzona publicznoscia. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykonały taniec w parach. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na koniec odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość połaczona była również z Dniem Edukacji Narodowej. Dzieci z grup 5 i 6- latków przygotowały piosenki i życzenia dla swoich Pań. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i innych pracowników przedszkola. Wystapiła także Przewodniczaca Rady Rodziców przekazujac najlepsze życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

 

 

 

Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 10.10.2014 gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Białegostoku, którzy wystawili tetrzyk pt. "Jak Piotruś dobre serduszko ratuje palnetę Ziemię". Bohaterowie przedstawienia zachęcali dzieci do dbania o czystość otoczenia, a przede wszystkim do segregacji śmieci. Na koniec spotkania Piotruś – tytułowy bohater sprawdził, czy dzieci potrafią segregować śmieci. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole bierze udział w programie zdrowotnym "Akademia Aguafresh", który ma na celu zachęcić najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej. 30 września o godz. 12.00 odbyło się niesamowite wydarzenie, a mianowicie wzięliśmy udział w ustanowieniu Rekordu Guinessa w największej ilości dzieci myjacych jednoczesnie zabki. Wszystkie dzieci zebrały się w swoich łazienkach i z wielkim zaangażowaniem szczotkowały zęby.

 

 

 

Wizyta Policjantów w Przedszkolu

Dnia 25 września 2014r odbyły się zajęcia pt. "Bezpieczna droga do przedszkola", w których uczestniczyli panowie policjanci. Celem spotkania z funkcjonariuszami policji było poznanie ich pracy, wzbudzanie zaufania do policji, utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego i uświadomienie niebezpieczeństwa zwiazanego z poruszaniem się po drodze. Podczas zajęć dzieci rozmawiały z policjantami, brały udział w zabawie ruchowej, śpiewały piosenki i recytowały wiersze zwiazane z bezpieczeństwem na drodze, ogladały radiowóz policyjny. Przedszkolaki otrzymały odblaskowe breloczki i słodki upominek.Na koniec dzieci pięknie podziękowały panom policjantom i wręczyły laurkę.  

 

 

 

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oraz akcja "Sprzątamy świat".

Dnia 19.09.2014r. w naszym przedszkolu odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, którego celem była integracja wszystkich grup przedszkolnych, kształtowanie przynależności do „rodziny przedszkolnej” i wytwarzanie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie.

Wszystkie oddziały zebrały się na przedszkolnym tarasie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkie dzieci i składając życzenia z okazji ich święta.

Dzieci otrzymały medale w kształcie kwiatków. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” każda grupa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę lub wiersz. Następnie był czas na tańce i zabawę przy muzyce, a także zabawy z chustą animacyjną. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki dla każdego.

Po wspólnych zabawach przyszedł moment na akcję „Sprzątania świata”, podczas której dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na śmieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały teren przedszkolny i osiedle bloków mieszkaniowych. Celem akcji było uwrażliwianie na piękno przyrody i wzbudzanie odpowiedzialności za otoczenie.