Z wizytą w piekarni

   W związku z realizowaną tematyką zajęć:  „Jak powstaje chleb?”, 17 października grupa 6-latków pod opieką Pani Andżeliki Ołtuszyk wybrała się do pobliskiej piekarni. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. 6- latki zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciła o nowe doświadczenia. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty obchodziliśmy w przedszkolu i szkole dnia 15.10.2018r. Oficjalna uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej i rozpoczęła się od części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków.

      Dzieci 6-letnie pod kierunkiem pań: Grażyny Fila i Małgorzaty Kolenda wystawiły przedstawienie teatralne pt. "Dom pod grzybem" oraz zatańczyły Krakowiaka. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i innych pracowników.

      Podczas uroczystości gościliśmy Pana Wójta Romualda Murawskiego, który w swoim przemówieniu podkreślił rangę tego święta upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej i złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Dyrektor przedszkola Monika Jankiewicz oraz Dyrektor szkoły podstawowej Irena Mertowska powiedziały o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela oraz podziękowały za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim pracownikom związanym z oświatą w naszej miejscowości. 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

      Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 12 października. Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując głośne brawa od swoich starszych kolegów i koleżanek.  Złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego lizaka dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Życzymy nowym przedszkolakom wielu radosnych chwil w przedszkolu i w gronie rówieśników.

 

 

Wyjazd na spektakl "Zośka, Piraci i wielka draka"

        Dnia 10.10.2018r. dzieci z oddziałów szkolnych wzięły udział w wyjeździe do Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Zośka, Piraci i wielka draka" w wykonaniu teatru FORM.ART z Łodzi. Była to opowieść o piratach i Zosi, która bardzo pragnęła zostać piratką. Niestety nikt jej marzenia nie traktował poważnie. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyruszyła w piracką podróż. Wyszła z tego pełna przygód, fantazji, zabawy, niezła... draka. Dzieci oglądały spektakl z wielkim zainteresowaniem. 

  

 

 

 

Spotkanie z Policjantem

         Dnia 04 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem Andrzejem Dudziukiem z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Nasz gość utrwalił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowego oraz przypomniał o zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu, na podwórku. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i nieznanymi zwierzętami, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Pana Policjanta. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły podziękowanie oraz zaśpiewały piosenkę pt. "Pan Policjant".

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy 20.09.2018. Uroczystość miała na celu integrację środowiska przedszkolnego, kształtowanie świadomości przynależności do ,,rodziny przedszkolnej”, rozwijanie takich cech jak: współdziałanie, przyjaźń oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw przy muzyce.

Tego dnia wszystkie grupy spotkały się na tarasie przedszkolnym, gdzie na początku wspólnie zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek" oraz złożyły przysięgę przedszkolaków. Pani Dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta i zaprosiła do wesołej zabawy. Panie Alicja Woźniak i Agata Woźniak poprowadziły zabawy integracyjne przy piosenkach takich jak: Jedzie pociąg, Krasnoludki, Woogi- boogi, Kaczuszki oraz zabawy taneczne przy muzyce z repertuaru Disco Kids.

Ważnym punktem tego dnia była również wizyta fotografa i sesja zdjęciowa w plenerze- było to nowe doświadczenie dla dzieci.

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie roku szk. 2018/2019