Spotkanie ze strażakami

           17 czerwca na terenie przedszkolnym gościliśmy Panów Strażaków, którzy przyjechali wozami strażackimi i przeprowadzili dla wszystkich przedszkolaków zajęcia edukacyjne, których celem było poznanie specyfiki pracy strażaka, udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa i prezentacja sprzętu strażackiego. Dziękujemy tatusiom strażakom za interesujące zajęcia. 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Pierwsze spotkania z przyrodą"

    Dnia 12 czerwca w oddziałach szkolnych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych - Ośrodka Zamiejscowego w Janowie Podlaskim. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny skierowany do dzieci 5- i 6- letnich. W V edycji konkursu "Pierwsze spotkania z przyrodą" dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną kredkami na temat "Moje ulubione zwierzątko".

Wyniki konkursu:

I miejsce- Kamila Kondraciuk

II miejsce- Maja Zasiuk

III miejsce- Joanna Stańczuk- Zarzycka

Wyróżnienia: Martyna Naumiuk, Kacper Żochowski, Antonina Kwiatkowska, Klaudia Woźniak, Hubert Johan

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Gratulujemy!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLONEGO 2018/2019 

19.06.2019r. środa  

Msza Św. godz.8.00 w Kościele Parafialnym

ok. godz.9.00 - Uroczystość pożegnania dzieci 5 - 6- letnich

w Przedszkolu przy ul. Nowej 2 ,

 *

Dzieci 3-5 letnie uczęszcząjące do Przedszkola przy ul. St. Platera 7

przychodzą do przedszkola zgodnie z godzinami pracy oddziałów.

Przedszkole w tym dniu pracuje zgodznie z planem pracy tj. od godz 7.00 do godz. 16.00

o godzinie 13.00 odbędzie sie uroczystość pożegnania dzieci 3-5 letnich

uczęszczających do Przedszkola przy ul. St. Platera7

Wycieczka do FARMY ILUZJI w Trojanowie

    Dnia 10.06.2019r. grupy 5-6-latków wzięły udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki w Trojanowie. Czekało tam na przedszkolaków wiele ciekawych, magicznych, fascynujących doświadczeń i przygód. Zobaczyliśmy Chatę Tajemnic, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Pałac Cieni, Lewitujący Kran, Grobowiec Faraona, Ogródek i Meble Olbrzyma. Wzięliśmy udział w przeprawie tratwami, przejściu wiklinowym labiryntem oraz przez tunel zapomnienia. Dzieci bawiły się w Króliczkowie, jeździły kolejkami, a także grały w giga szachy. To część z atrakcji, w których mimo gorącego słońca, dzieci z radością brały udział. Na koniec kupiły pamiątki i ruszyły w drogę powrotną do Konstantynowa.

 

 

 

 

Wycieczka do Roskoszy

      Dnia 05 czerwca 2019r. najmłodsi podopieczni przedszkola wzięli udział w wycieczce do ECKiW Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. Celem wycieczki było poznanie ginących zawodów i udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć dzieci robiły ciasteczka, rogaliki i bułeczki. Po upieczeniu odbyła się degustacja własnoręcznie wytworzonych wypieków. Przedszkolaki poznały także ginące zawody takie jak: kowal, kołodziej, rymarz, szwacz. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek opowiadanych przez oprowadzającego przewodnika. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola.

 

 

Dzień Dziecka

      Dzień Dziecka to długo wyczekiwane chwile przez każdego przedszkolaka i małego i dużego. Świętowaliśmy ten dzień 4 czerwca. Dzieci z wszystkich grup zgromadziły się na placu przy budynku przedszkola. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor przypominając dzieciom ich prawa. Następnie dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji między innymi: zabawy na pompowanej zjeżdżalni i w basenie z piłeczkami, strzelanie z łuku, konstruowanie budowli z klocków, rzucanie do celu, przechodzenie pod przeszkodą, pokaz baniek mydlanych, sesja zdjęciowa z tłem. Było również spotkanie z Mikim i czas na wspólne zabawy integracyjne przy wesołej muzyce. A po obiedzie... LODY! Zabawę poprowadzili Animatorzy z firmy Niebanalne Animacje- Happy Event Animacje. Dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Już wkrótce większa ilość zdjęć... :)

 

 

 

Święto Mamy i Taty

"Dziękujemy Wam Rodzice, za wasze serce złote.

My urwisy Was kochamy, nie zapomnijcie o tym."

       W dniach od 24 do 31 maja w każdej z grup odbyły się radosne spotkania Dzieci i Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty.  Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, prezentowały się w przedstawieniach oraz tańcach. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Życzeń i miłości było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, a na koniec mogły razem posiedzieć przy wspólnym poczęstunku. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności.