Dzień Ziemi

        W dniu 26 kwietnia w przedszkolu odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Ziemi, którą przygotowała Pani Małgorzata Kowaluk. Dzieci wysłuchały opowiadania o planecie Ziemia i zapoznały się z niebezpieczeństwami grożącymi środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.Przedszkolaki z grupy Stokrotki recytowały wiersze dotyczące ekologii. Omówiona została segregacja śmieci i dzieci wspólnie z nauczycielem posegregowały śmieci z utworzonego wysypiska.

Podsumowano również konkurs plastyczny "Ziemia - mój dom", w którym nagrodzono Marysię Maziejuk, Klaudię Woźniak, Tymona Niewęgłowskiego i Bartosza Szpurę.

 

 

 

Dzień Książki

       24  kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Książki. Odwiedziła nas Pani Beata Łyczewska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, która przeczytała dzieciom książkę o wizycie Basi w  bibliotece oraz przygotowała dzieciom wiele zagadek, zabaw oraz nagród. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki, które umieściliśmy w Przedszkolnym Kąciku Książki. Rodzice wspólnie z dziećmi przez kilka dni zatrzymywali się na chwilkę, aby wspólnie przeczytać fragment wybranej książki. Na zakończenie obchodów Dnia Książki każdy z nas samodzielnie wykonał zakładkę.

Podsumowaliśmy również akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Na przedszkolnej wystawce zostały umieszczone zdjęcia osób, które w ramach tej akcji czytały dzieciom książki. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie!

 

 

 

 

 

Życzenia Wielkanocne 2019

Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej"

         Dnia 28.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się międzygminny konkurs recytatorski o tematyce wiosennej. W konkursie wzięło udział 8 uczestników z Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie oraz z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej. Wszyscy wykazali się odwagą i umiejętnościami recytatorskimi. Dodatkowo piękne wiosenne stroje uświetniły występy przedszkolaków. W skład jury weszły: Pani Monika Jankiewicz- Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie , Pani Beata Łyczewska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie oraz Pani Andżelika Ołtuszyk- organizator konkursu.

Wyniki konkursu:

Kategoria dzieci 3-4-letnich:

I miejsce- Julia Wedziuk z naszego przedszkola

II miejsce- Aleksandra Stępnik z naszego przedszkola

III miejsce- Karol Czyrak z przedszkola w Leśnej Podlaskiej

Kategoria dzieci 5-6-letnich:

I miejsce- Amelia Wojciechowska z przedszkola  w Leśnej Podlaskiej

II miejsce- Patrycja Kiełkowicz z naszego przedszkola

III miejsce- Lena Żuk z naszego przedszkola

Wyróżnienia:

Kamila Kondraciuk z naszego przedszkola

Iga Pietruczuk z przedszkola  w Leśnej Podlaskiej

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy :-)

 

Pierwszy Dzień Wiosny w grupach młodszych

    Dzieci z młodszych grup przedszkolnych powitały Wiosnę 22 marca. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne, przygotowane przez Panią Sylwię Dąbrowską. Następnie dzieci z grupy 4-latków zaprezentowały wiersze o Wiośnie i została wspólnie odśpiewana piosenka „Maszeruje wiosna”. Przedszkolaki sprawdziły także swoją wiedzę w wiosennych zagadkach, które przygotowała Pani Małgosia Kowaluk. Na zakończenie został przeczytany list od Pani Wiosny, w którym poprosiła dzieci o ozdobienie swojej sukni. Każda grupa ozdobiła według własnego pomysłu sukienkę Pani Wiosny, a prace dzieci zostały zaprezentowane na korytarzu Przedszkola.

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w grupach starszych

      Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy trochę inaczej niż zawsze.

21 września przyjechał do szkoły Cyrk LUNA, który zaprezentował dla dzieci pokaz żonglerki, akrobacje, elementy magii, tresurę zwierząt i wspaniałą zabawę z klaunami. Dużo emocji wzbudził wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagradzały artystów gromkimi brawami. Wszystko dostarczyło dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń. Kolejną niespodzianką tego dnia było spotkanie z Panią Zytą Chajkaluk- pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, która przeprowadziła dla przedszkolaków zajęcia edukacyjne pt. "Przychodzi wiosna" i przybliżyła dzieciom tematykę dotyczącą zwiastunów wiosny. Na koniec rozdała kolorowe zakładki do książek. 

 

 

 

 

Rekrutacja - 2019/2020

 

INFORMACJA

DLA RODZICOW DZIECI 3-6 LETNICH

ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY KONSTANTYNÓW

 

 Od dnia 18.02.2019r. (poniedziałek) są przyjmowane wnioski

o przyjęcie do Przedszkola Samorządowego w Konstantynowie na rok szkolny 2019/2020.

        Wnioski można składać do Dyrektora Przedszkola w terminie

do 15.03.2019r. w godzinach od 8.00-16.00.

        Druk wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące terminów

przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

znajdują się w siedzibie Przedszkola przy ul. Stanisława Platera7 w Konstantynowie

oraz na stronie internetowej przedszkola pod adresem www. przedszkole-konstantynow.pl